MSwii COLUA m De spmazie- stofzuiger Maakt het uit aan welke kant je aluniiniuwifulie $ebruikH Wat is het versehil tussen pawiezaanse kaas en £rana padanol Waarom tranen c^en bij het sviijdevi van een ui? \Naarom zijn de AH Reuzenseawp/'s uit het vriesvak voorzievi van een laagje ijs? In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn Ook een vraag? Bel de AH Servieelijn 0800-0305 (gratis of kijk op www.ah.nl De twee verschillende zijden van de folie zijn het gevolg van het productieproces. De aluminiumfolie draait aan het einde hiervan in twee lagen tussen zware persen door. De kant die in contact komt met de pers krijgt een mooi glimmend uiterlijk. De an dere niet. Het maakt niet uit welke zijde je gebruikt. Parmezaanse kaas is afkomstig uit een gebied met een beschermde herkomstbenaming. Dat betekent dat uitsluitend kazen die volgens een bepaald pro- cede in Parma of Reggio Emilia zijn gemaakt het predikaat Parmigiano-Reggiano mogen dragen. Grana (Italiaans voor korrel) is het overkoepelende begrip voor kazen die wehswaar op dezelfde ma nier, maar niet in hetzelfde gebied zijn gemaakt. Grana padano is afkomstig uit de regio van de Po- vlakte, overigens niet ver uit de buurt van Parma. U vindt grana padano op de kaas- bedieningsafdeling. Uien maken je aan het huilen vanwege aromatische zwavel- achtige stoffen, die vrijkomen bij het snijden. De meeste van deze tranentrekkers zitten bij de wortel. Snijd die kant dus als laatste om de waterlanders tot een minimum te beperken. Het ijslaagje dient ter bescher- ming van de gamalen en zorgt voor een optimaal behoud van kwaliteit. De scampi's zijn supersnel ingevroren. Ze blij- ven overigens het lekkerst wanneer ze voor gebruik niet worden ontdooid. Simone Hertzberger, hoofd kwaliteit van Albert Heijn: 'Hoe minder chemische bestrij- dingsmiddelen bij het kweken van Albert Heijn-groenten worden ge- bruikt, hoe beter. Dus toen we lang geleden klachten kregen over beestjes in de diepvriesspinazie van het AH-merk, zijn we op zoek gegaan naar een creatieve oplos- sing. Het bevestigen van ramme- lende metalen kettingen aan de oogstmachines bleek te helpen. Helaas kwamen de kevertjes en vliegjes vaak weer op de spinazie- blaadjes zitten voordat de oogst- machine deze kon afsnijden. Daarom bedachten we drie jaar ge leden iets nieuws. We lieten boven de messen van de oogstmachines grote stofzuigers plaatsen. Deze zuigen de insecten van de blaadjes af, vlak voordat de spinazie wordt afgesneden. De beestjes worden aan de zijkant van de machine weer uitgeblazen op het veld waar al ge- oogst is. Er is helaas een beestje waarop deze methode geen effect heeft. Een kevertje dat maar spora- disch voorkomt. Hlj klamt zich vast aan de blaadjes, waardoor stofzui- gen niet helpt. We zoeken nog een andere manier om van dit beestje af te komen. Verder werken de ket tingen en de stofzuiger uitstekend.' t: AllerHande 1-2003 131

Allerhande | 2003 | | pagina 132