De passie van: In deze nieuwe rubriek komen professionele liefhebbers van koken of lekker eten en drinken aan het woord. In deze eerste aflevering de initiatiefneemsters van restaurantsite SpecialBite: Claire Klinkert en Ariane van Notten. SPECIALBITE 4 oor een slechte maaltijd kan ik flink uit mijn humeur raken, maar als ik lekker heb gegeten, is mijn dag goed,' verzucht Claire Klinkert (30). 'Ik geniet zelfs de volgende dag nog na,' vult Ariane van Notten (36) vol enthou- siasme aan. Deze twee levensgenieters hebben elkaar gevonden in hun passie voor lekker eten in bijzondere restau rants. Bijna drie jaar geleden besloten ze van hun passie hun werk te maken. Resultaat is het bedrijf SpecialBite dat met een website en een restaurantgids de weg wijst naar de meest bijzondere restaurants van Amsterdam, Rotterdam en Maastricht. De tientallen geselec- teerde eetgelegenheden blinken uit in sfeer, locatie of uitzicht en hebben vooral een goede keuken. 'Het zijn tips voor mensen met een passie voor eten, die niet alleen naar een restaurant gaan om hun buik te vullen,' aldus Ariane. 'Dat zijn veelal tweeverdieners die het te druk hebben om zelf te koken en vaak buiten de deur eten.' Ariane en Claire gaan zo'n drie keer per week uit eten om nieuwe restaurants te testen. 'Maar als ik geen kinderen had,' fantaseert Ariane, 'zou ik ongeremd uit eten gaan.' Het grootste genot voor Ari ane is om hongerig in een restaurant aan te komen en dan een mandje vers, warm, zelfgemaakt brood op tafel te vinden. 't Liefst met koude boter en een zoutmolen erbij. Een restaurant hoeft echt niet duur en sjiek te zijn om hen tevreden te stellen, benadrukt Claire. 'Zolang er geen lipstick op de koffiekop- jes zit en de toiletten schoon zijn, ben ik allang blij dat ik niet zelf hoef te koken.'

Allerhande | 2003 | | pagina 111