Joaquin 'Hij is dol op eten. Vooral op boterhammen en fruit. In de supermarkt vindt hij alles prachtig en lekker. Thuis eet hij gewoon met de pot mee. Laatst had ik een Indiaas rijstgerecht gemaakt, best scherp, maar hij vond het heerlijk. Het is bijzon- der dat een tweejarige zo goed mee-eet. Ik krijg vaak ongelovige reacties. Vanmiddag at hij drie boterhammen en daama vroeg hij ook nog om pap. Het kan geen toeval zijn dat hij zo van eten geniet, dat doen wij namelijk ook.' Woonkeuken 'Toen we hier krap een jaar geleden kwamen wonen, hebben we de oude smalle keuken eruit gesloopt. Christiaan heeft onze nieuwe keuken precies zo ontworpen zoals wij het willen: simpel en strak. Het is een echte woonkeuken ge- worden die een centrale plek in ons huis heeft.' Rituelen 'Elke avond voor we met eten beginnen, geven we el- kaar een hand en noemen we iets waarvoor we dankbaar zijn. Dat kan een goede werkdag zijn, maar ook het eten op tafel of een zonnige dag. Hup aan tafel en het eten naar binnen werken, daar houd ik niet van. Bij ons draait het avondeten om het be- wust genieten van het moment met elkaar. Ik vind dit het mooiste moment van de dag. Als we onze dankbaarheid hebben geuit voor iets, zegt Joaquin altijd: eet smakeloo. En na het eten zegt hij altijd: dank je wel. Niets zweverigs aan, hoor.' Altijd vers of ook gemak? 'Bijna altijd vers. Ik koop wel eens ma'is in een potje en diepvriesspinazie. Maar ik wil dat we zo veel mogelijk vers eten. Toen we hier net woonden, hadden II we acht weken geen keuken. We aten in die tijd veel bij Christi- aans ouders en thuis ook wel magnetronmaaltijden. Die zijn 2 niet verkeerd, maar ik eet toch liever vers.' Lievelingsgerecht 'Ik heb eigenlijk geen favoriet gerecht. Ik sj houd van alles en zorg dat we zo gevarieerd mogelijk eten. Pasta is altijd wel makkelijk, maar ik maak net zo lief Tarly, aardappe- len (met bloemkool en een bal gehakt!) en rijst. Christiaan houdt erg van spaghetti bolognese. Joaquin vindt bijna alles j lekker.' O e£ O O AllerHande 11-2002 83

Allerhande | 2002 | | pagina 83