Voorbereiding Aankoop en onderhoud Goed gereedschap 9 Handig! De voorbereiding vergt meer tijd dan het roerbakken zelf. Omdat wokken in hoog tempo gebeurt en bij grote hitte, moeten de producten snel en tegelijkertijd kunnen garen. Snijd daarom alle in gredienten in even grote plakjes, reepjes of biokjes. Het beste en mooiste effect geven schuine plakjes: daardoor wordt het bak-op- pervlak zo groot mogelijk. Snijd de ingredienten met de langste garingstijd in klei- nere stukjes, die met de kortste garingstijd in grotere stukken. Vuistregel: hoe klei- ner gesneden, des te sneller gaar. Roerbakken is minu- tenwerk. Zorg dat alles klaarstaat: alle kleingesne- den ingredienten in aparte bakjes, alle kruiden en smaakmakers, en het keu- kengereedschap. Dek ook alvast de tafel! Woks worden gemaakt van plaatstaal, gietijzer, roest- vrijstaal of aluminium. Albert Heijn verkoopt een gietijzeren wok met een antiaanbaklaag, die geschikt is voor gas, elektra en halogeen. Een nieuwe wok 'voorbereiden' op de eerste kookbeurt? Verhit de wok zeer goed, doe er wat olie in en draai de wok rond. Veeg de olie er weer uit met keukenpapier: herhaal dit drie keer. Schoonmaken? Was de wok af met heet water en een afwasborstel of zachte spons, zonder afwasmiddel. Droog de wok goed af en wrijf hem eventueel voor extra bescherming met een beetje olie in. Blj roerbakken is goed gereedsschap onmisbaar. Gebruik een scherp mes en een goede snijplank, want er worden bij roerbakken veel verse en rauwe ingredienten gesneden. Albert Heijn heeft alles in huis: een goed koksmes, een ruime keus aan groentemesjes, snijplanken van stoer beu- kenhout en praktisch kunststof. Het Koken Wonen-assorti- ment omvat ook houten spatels en lepels en vrolijk gekleurde pannen- lappen. Handig is verder een schuim- spaan om gerechten mee uit de wok te scheppen. Bij het stomen komen een deksel, een houten of roestvrijstalen stoomrekje van pas. Speciaal voor het wokken is er AH Roeren Bakken. Dit zijn schotels voor een a twee per- sonen waar alles al in zit. Er zijn in totaal vier smaken. Al even gemakkelijk zijn de AH diepvries roerbakgroenten in zes smaken, zoals Mexicaans, Italiaans en Vlaams. 'Gewone' voorgesneden producten zijn ideaal om te wokken. Denk aan runderreepjes, kalkoenfi- let-, kip- en varkensreepjes en lamsshoarma. En vergeet de verse voorgesneden groen- ten niet, zoals roerbakmix, Chinese, Thaise en Italiaanse mix. Bij Albert Heijn vindt u nog vele andere roerbakpro- ducten, zoals diepvries groen- temixen van Iglo en kant-en- klare sauzen en kruidenmixen van Honig, Conimex, Uncle Bens, Silvo, Amoy en Patak's. Voor wie vegetarisch wil eten, zijn er allerlei roerbakproduc- ten van Tivall, Tofu en Quorn. AllerHande 11-2002 39

Allerhande | 2002 | | pagina 39