Met AllerHande n KOOKDEMONSTRATIE In het hart van The City, de fi- Hande-reis een demonstratie nanciele wijk van Londen, ligt restaurant Pacific City. Onder bevindt zich een grote brasse rie, boven een verfijnd a la carte restaurant. In allebei staat de 'fusionkeuken' cen- traal. Een intemationale bri gade koks staat onder leiding van John Brodie. Hij verzorgt als onderdeel van deze Aller- fusion koken, daarbij geas- sisteerd door een van de Chi nese koks. 'Roerbakken is iets dat zij het beste kunnen!' Boven grote branders jongle- ren Brodies assistenten met grote woks en ingredienten. De chef-kok zelf verhaalt in een sappig Yorkshire-accent over zijn trots: desserts. De mousse van kokos en witte chocolade met een pittige saus van mango en rode peper bij- voorbeeld. De demonstratie wordt besloten met het proe- ven van wat er gemaakt is. Als klap op de vuurpijl krijgt ie- dere deelnemer een gesigneerd boek van de beroemde kok Ken Horn, een meester op het gebied van oosterse keukens. AllerHande organiseert voor liefhebbers van de Internationale keuken een culinaire reis naar Londen. Inclusief een kookdemonstratie door chefkokjohn Brodie, een diner in restaurant Sri Thai en een bezoek aan het wijnmuseum Vinopolis. Geniet vijf dagen lang van een pTcLC htig hotel en smakelijke hot-spots. VINOPOLIS Op een Vespa door de Itali- aanse wijngaarden kruisen? Of lui achterover zittend in vliegtuigstoelen de Australi- sche wijnen leren kennen? Dat kan in Vinopolis, de per- manente wijntentoonstelling. Op modeme, veelal interac- tieve wijze duikt u er in de wondere wereld van wijn. Vi nopolis is geen saaie, ouder- wetse uitstalling, maar valt op door een speelse aanpak. Proeven is een onderdeel van het bezoek en daarbij kunt u een keuze maken uit zeer uiteenlopende wijnen. Verge- lijk een Zuid-Afrikaanse che- nin blanc met een witte wijn uit Thailand, of laat eens een beaujolais en een Australische shiraz in het glas walsen! Het bezoek aan het museum wordt besloten met een kijkje in de shop, waar behalve meer dan duizend verschillende wij nen ook allerlei boeken, ac cessories en cadeauartikelen worden aangeboden. Aan Vinopolis zijn twee restau rants verbonden, de Cantina, waar mediterrane gerechten op hoog niveau worden geser- veerd, en The Wine Wharf, dat een bescheidener opzet heeft. OP REIS! 130 AllerHande 11-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 130