Zelf naar LONDEN met AllerHande? Kijk snel op de volgende pagina's voor meer informatie! tiel. In Londen blijkt de keuken minder aan Europese monden aangepast dan in Nederland. Om bestek moet je vragen, want alles wordt opgediend in kommetjes met stokjes. Dat heeft een diepere reden die al door de Chinese wijsgeer Confusius werd be- nadrukt: messen zijn van origine wapens en mogen daarom niet aan tafel worden gebruikt! De Vietnamese keuken, waarvan je overal in Londen voorbeelden vindt, is pittig en smaakvol, net als die van Thailand. In beide landen wordt rijkelijk vissaus gebruikt. Wokken is de meest ge- bruikte keukentechniek, die vele eeuwen geleden door de talloze Chinese immigranten in die landen is gei'ntroduceerd. Gepofte paprika De ondergrondse, door de Londenaren liefkozend the tube ge- noemd, brengt je in een wip naar Southwark, op de zuidelijke oever van de Theems. Op zaterdagen verandert daar de Borough Market, normaal een nachtelijke groothandelsmarkt, in een fee- stelijke markt voor eetliefhebbers. Onder de bogen van het spoor, waar de treinen overheen dreunen, kun je wijn proeven, Spaanse burgers met chorizo en gepofte paprika eten of een voorraadje saffraan inslaan. Typisch Engelse producten liggen naast tropisch fruit en uitheemse kazen. Voor de pubs in de buurt van de markt staan stoelen op straat en worden eenvoudige schotels geserveerd. Wie verfijnd wil eten, gaat vlakbij naar de Cantina Vinopolis. Dat restaurant is onderdeel van Vinopolis, een permanente tentoon- stelling over wijn, die enkele jaren geleden geopend is. Londen? Dat is ook voor lekkerbekken een paradijs! C' AllerHande 11-2002 129 Chinatown is overwel- digend, altijd druk en telt heel veel goede restaurants Uitheemse lek- kernijen staan ge- broederlijk naast Londense specia- liteiten De Chinese keuken in Londen is nog puur en authentiek Zelfs een auto kan dienst doen als restau rantkeu ken

Allerhande | 2002 | | pagina 129