Variatres Na een I cing6 bos- of strandwandeling is er niets zo lekker als een bord dampende, geurige soep. Vl6T TGCGpten voor bijzondere herfstsoepen. En: hoe maakje ook alweer zelf TU nderbouillon? GROENTEBOUiLLON is op min of meer dezelfde manier te maken als runderbouillon. Ca uit van 1 ui, 1 winterwortel, 1 prei, 1 rode paprika en-2 to- maten. Halveer de ongeschil- de ui en leg deze, met de snij- vlakken naar beneden, in een pan. Verhit de ui tot de snijvlak- ken bruin zijn. Snijd intussen de rest van de groenten in stukjes. Voeg alle groenten en 1 eetlepel groenten heel even. Voeg een bouquet garni (zie basisrecept voor beschrijving), 1 stukje foe- lie, 1 theelepel peperkorrels en VA liter koud water toe. Breng de bouillon langzaam aan de kook en laat hem ca. 1 uur heel zacht- jes trekken. Zeef de groente- bouillon en kook het geheel tot ca. 1 liter in. GEEN TIJD OM ZELF BOUILLON TE TREKKEN? Geen nood, want Albert Heijn heeft legio mogelijk- heden om een zelfgetrokken bouillon te vervangen. Zo zijn er de bekende bouillontabletten en potten met geconcentreerde bouillon. De potten hebben als voordeel dat er al vlees in zit. Ook potten met KIPPENBOUILLON maakje op bijna dezelfde manier als runder bouillon. Vervang het vlees door 2 kippenbouten of het karkas van een kip en 200 g kipfilet. Voeg 2 stukjes foeiie en een reep citroenschil toe. Gebruikvoor een grote pan bouillon (ca. 3 liter) een hele kip. Laat voor magere kippenbouillon de bouil lon helemaal afkoelen en in de koelkast koud worden. Schep gestolde vet eraf. vleesfond of gevogeltefond zijn goed als basis voor bouillon te gebruiken. Ook zijn er bijvoorbeeld pot- jes met bouillonpoeder. Ze zijn vooral erg handig voor kleinere hoeveelheden. Geen zin in het snij- werk? Dan zijn panklare soepgroenten en kruiden- builtjes de oplossing. da het de Fru aan toe

Allerhande | 2002 | | pagina 97