Tatjana: 'Ik let nu wel beter op het percentage. Grappig is dat we vanavond een wijn hebben geproefd met 13,4 procent alco hol. Dat zie je niet vaak.' Wijn kiezen in een restaurant Hessel: 'Vaak krijg je in restaurants een enorme kaart met wijnen. Dat is leuk, maar het maakt de keuze alleen maar lastiger. Beter is het een kleinere keuze te hebben en vervolgens goed advies van de bediening te krijgen. Ze horen er wat vanaf te weten, maar dat valt nog wel eens tegen.' Ooit wijn teruggestuurd in een restaurant? Detmer: 'Ja hoor. Laatst zat ik na een gezellige dag met wat vrienden rose te drinken en toen kregen we een fles met kurk erin. Dat proef je heel duidelijk, dus er was geen discussie over. De ober bracht gewoon een andere fles. Met excuses.' Prijs kwaliteit Tatjana: 'Van elke wijn die we proeven, raden we de prijs. Dan kom je wel voor verrassingen te staan. De eerste wijn van vanavond was duurder dan ik dacht. Ik liet me misschien misleiden door de platte bodem van de fles.' Hessel: 'De vorige keer proefden we een hele leuke Spaanse wijn en de prijs viel erg mee, negen euro. Prijs hoeft dus niet per se iets te zeggen over de kwaliteit.' Een laatste rode wijn wordt opengetrokken. En, wat proef je? Hessel: 'Salmiak.' Atie: 'Heel goed, een medicinale smaak. Maar is het niet eerder eucalyptus?' Menno: 'Het is heel moeilijk om te verwoorden wat je nu ei- genlijk proeft in een wijn. Vaak hoor je iemand naast je zeggen: het smaakt naar kersen, en dan denk je: ja, dat is het. Maar na vier avonden en 24 wijnen geproefd te hebben, leer je toch wel smaken herkennen. En dat is heel leuk.' Alcohol Anouk: 'Een hoog alcoholpercentage hoeft niets te zeggen over de kwaliteit van een wijn. Maar toch heb ik het ge- voel dat hoe hoger het percentage is, hoe meer kans je hebt op een lekkere wijn.' AllerHande 10-2002 83

Allerhande | 2002 | | pagina 81