Onder leiding van vinologe Atie Verwoerd proeven (van links naar rechts) Detmer (28), Anouk (26), Tatjana (28), Hessel (30), Niels (26), Menno (29), Ingrid (26) en Martine (26) wijnen uit de Nieuwe Wereld. in dezelfde jaarclub en de rest kwam gezellig mee.' Hessel: 'Ik wilde meer van wijn afweten. Nu kan ik beter onder- scheid maken in de winkel en het restaurant. Natuurlijk weet je al wat je lekker vindt en wat niet. Op deze manier proef je juist eens wijnen die je nog niet kent en anders niet zo snel zou kiezen.' Tatjana: Tk weet nu wat ik moet kiezen als ik iemand een goede fles cadeau wil geven. Ik herken niet alle wijnen, maar een sauvignon haal ik er nu wel tussenuit.' Wijn- en spijscursus? Atie: 'Mensen zijn vaak veel te jachtig om eens rustig te gaan zitten en te genieten van een goed glas wijn en een hapje. Dat vind ik jammer. Ik wil deze groep meege- ven dat ze aan het eind van de dag de rust nemen om bewust hun wijn te proeven. Het aardige is dat iedereen iets anders in een wijn ruikt en proeft, en ook verschillende wijnen lekker zal vinden. Het gaat om de ontwikkeling van een eigen smaak. Want alleen als je weet wat je lekker vindt, kun je pas genieten.' En, welke wijn wint vanavond? Detmer: 'Wat de witte wijn betreft, die uit de Verenigde Staten. Van de rode wijnen vind ik de Australische het lekkerst. De eerste smaakte mij minder goed. Het eerste glas van de avond moet namelijk een wat makkelijker wijn zijn. Ik kom direct uit mijn werk hiernaartoe en dan is het prettig om er rustig in te komen.' Hessel: 'De vorige avonden hebben we Franse en Spaanse wijnen geproefd en ik ben tot de conclusie gekomen dat ik die toch het beste vind. De witte wijn uit de Loire-streek bijvoorbeeld, of de Spaanse champagne, cava. Heel goed.' Waarom meedoen? Anouk: 'Voor de lol. We kennen elkaar van onze studententijd in Groningen. Ingrid, Tatjana en ik zaten 82 AllerHande 10-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 80