[EDI Recepten van deze Jwin: 'Ik wil onverwachte smaken vinden. assieke wijnen schenken kan altijd nog' Over het meesterwerk ning), zoals dat in het restau- rantvak heet. Edwin is door zijn deelname aan concoursen in de wijnwereld een bekendheid geworden. 'We trekken speciaal wijnliefhebbers aan. Die bestel- len de gerechten die ze lekker vinden en zeggen dan "laat Edwin er maar iets bij zoeken". Dat kan ook, want we hebben een enorme lijst met wijnen die we per glas verkopen. Zodoende kan ik ze verrassen, met onbe- kende wijnen uit Oostenrijk, Italie of de Nieuwe Wereld, overal vandaan. Maar ook uit Frankrijk natuurlijk. Vaak wil- len ze erover praten en dat kan. Ik ben er zelf ook gek van!' Maarten Camps werd van jongsaf naar de keuken getrok- ken. 'Veel van mijn studiegeno- ten zijn vanuit het beroeps- onderwijs in het koksvak ge- komen omdat ze niks anders wisten. Maar ik stond vroeger 'De seizoenen zijn mijn leidraad' thuis, in Limburg, altijd bij mijn moeder in de keuken. Koekjes bakken, kersen in- maken. Mijn vader plantte fruitbomen rond het huis, appels, peren, maar ook mira- bellen en andere pruimen. Heerlijk, ik kreeg er nooit genoeg van. Na mijn schooltijd ging ik bij een slager werken, maar dat vond ik te beperkt. En dus werd het de restaurantkeu- ken voor mij.' Inspiratie 'De seizoenen zijn mijn lei draad,' vertelt Maarten. 'Ik kan niks verzinnen als ik de goede ingredienten niet heb. Ik moet de groenten voelen, de vis in mijn handen wegen. Dan bor- relen vanzelf de ideeen op. Ik kan dus in de zomer niks ver zinnen voor de herfst. Het gevoel moet er zijn. Als ik alleen al terugdenk aan die sta ge van twee weken in Vila Joya, het beste restaurant van Portugal, in de Algarve... Daar was de zee vijf meter van de tafeltjes vandaan. De vis sprang bijna de keuken in! Zo vers, zo mooi, zo lekker!' Edwin doet zijn inspiratie op tijdens talloze proeverijen. 'Ik wil op de hoogte blijven, ont- dekkingen doen, onverwachte smaken vinden. Klassieke wij nen schenken kan altijd nog. Van tijd tot tijd proeven we wat Maarten gemaakt heeft. Want je kunt in je hoofd prachtige wijn/spijscombinaties maken, maar alleen de praktijk wijst uit of iets echt werkt.' 'Het is herfst, maar ik stel het echte stevige werk nog wat uit,' vindt Maarten. 'Geen stamppot, geen zware kost. Paddestoelen zijn heerlijk nu, ze ruiken precies zoals het bos bui- ten ruikt. Als vlees kies ik kalf, dat je vooral niet te heet moet pocheren, dan wordt het stug. Daarbij de wat zoete smaak van knol- selderij, de gebakken cantharelletjes en een schuimige saus.' Uiteraard heeft Edwin een wijnsuggestie: 'Hier zou ik een zachte merlot bij schen ken. Rond en een tikje aards. Dan komen de paddestoelen een beetje terug in de geur! Een Saint-Emilion of een Lalande- de-Pomerol bijvoorbeeld. Of iets span- H nenders uit Australie zoals de Rawson's H Retreat van Penfolds, die nieuw in de wijnrekken van Albert Heijn Iigt. en eerdere meester- werken zijn terug te vinden op www.ah.nl 78 AllerHande 10-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 76