Gerechten worden op smaak gebracht met Specerijen, het hout van het vat beinvloedt de Smaak van wijn MONTES' Miniquiches met shii-take Mediterrane vispakketjes De derde gang In de miniquiche met shii-take wordt het romige en boterachtige van het deeg gecombineerd met het voile en hartige van de kruidige paddestoel- vulling. Daar past een pittige wijn bij die ook dit ronde en rijpe heeft. Een fruitige chardonnay die op houten vaten heeft gelegen, is de ideale begeleider. Kies er een uit Chili, Australia of Zuid-Afrika. Bijvoorbeeld de Montestell Chardonnay uit Paarl, de Mon- tes Reserve Chardonnay uit Chili, de Wente Chardonnay uit California of de Penfolds Raw- son's Retreat Chardonnay uit Australia. 66 AlierHande 10-2002 De vierde gang Rose hoort bij de zon, de zomer en het vrolijke buitenlevi Helemaal waar, maar daarmee wordt wel tekortgedaan a een wijn met vele culinaire mogelijkheden. Rose doet het goed bij de meest uiteenlopende gerechten. Ook bij de vi pakketjes met groenten. De stevige zeewolf, knapperige groenten en pittige tomatentapenade vragen om een rosi met body. Die van Vignelaure uit de Provence is zo'n 'se- rieuze' rose. De ler David O'Brien maakt samen metzijn Australische vrouw Catherine een krachtige Franse rose. Het geheim zit'm volgens David in de keus van de drui- ven. Behalve de traditionele grenache worden er ook syrah en cabernet sauvignon voor deze Provenpaalse ros£ gebruikt. Een andere aanrader is de Chateau La Gordonne Rose.

Allerhande | 2002 | | pagina 64