li Doe eens wat 3. H d 6 TS meteenvriendendineren maaker een echte wijnproeverij van. In dit menu met zes gangen wordt elk gerechtje begeleid door een andere, toepas- selijke wijn. Inclusief negen tips om te proeven zoals het hoort. MERCIER Zalm in kruidenmarinade menu De eerste gang De beste start van een proeverij is een glas bubbeis. Uiteraard omdat het lekker is, maar ook omdat het de mond verfrist. In Frankrijk wordt bijna altijd een droge champagne als aperitief geschonken. Heel vaak, en zeker in de Champagne zelf, wordt de wijn aan tafel doorgeschonken. Bijvoorbeeld bij de amuse en het (eerste) voorgerecht. De champagne brut van Mercier is onder andere door zijn milde mousse een prima tafelchampagne. Ook bij de asperges doet hij het goed. Hij smaakt fris en rond, waardoor hij moot aansluit bij het pure van de aspergepunten en het hartige van de rauwe ham. Mercier is de Moet Chandon voor de Franse markt. Beide merken komen van het- zelfde huis. Moet Chandon richt zich op het buitenland en Mercier wordt vooral door de Fransen zelf gedronken. De tweede gang Bij de fijne maar uitgesproken smaak van de gemarineerde zalm past een frisse, bloemige wijn. Muscat, gewiirztraminer, de Argentijnse torrontes en viognier zijn voorbeelden van drui- ven waarvan aromatische wijnen worden gemaakt. De groene- kruidenmarinade wordt op smaak gebracht met suiker. Af- hankelijkvan de persoonlijke smaak zal het gerechtje meer of minder zoet en rond worden. Wordt er heel weinig suiker toegevoegd, dan is een slankere wijn op zijn plaats. Neem bijvoorbeeld de Nouaison Sauvignon blanc uit de Langue- doc of de Norton Torrontes. Gaat er meer suiker in de dressing, dan mag de wijn molliger zijn. Undurraga Char- donnay of Etchart Cafayate Torrontes zijn dan aanraders. ""NnCJRRAGA,

Allerhande | 2002 | | pagina 63