- -miw De echte wijnliefhebber wil bij elk slokje iets nieuws ontdekken' Stel je eens voor: je houdt wel van een wijntje. Vaak tref je een beaujolais of bor deaux die lekker wegdrinkt. Maar soms trekt je gezicht bij de eerste slok in een kramp en drink je de rest van de avond glaasjes spa rood. De oplossing om dat te vermijden lijkt sim- pel: volg een wijncursus. Uit het overvloedige aanbod van wijncursussen in Nederland koos AllerHande een begin- nerscursus van drie avonden. Bij binnenkomst in het pand aan een Amsterdamse gracht staan de kaarsen op de lange houten tafel al te branden. Ruim honderd lege wijnglazen, drie per persoon, staren de cur- sisten uitdagend aan. Even later volgt de eerste slok. Naar- mate de avond vordert, gaat de wijn steeds beter smaken. De tafelkwispedoors staan klaar om uitgespuwde wijn op te vangen, maar worden nauwe- lijks aangeraakt door de cur- sisten. Krimpende kurk Tussen het proeven door vliegt de informatie over bodem-, druiven- en wijnsoorten ons om de oren. Wat blijkt: het is heel normaal om onder in een fles met oudere wijn een on- definieerbaar soort drab aan te treffen. Er is zelfs een chique term voor: depot of droesem. Ook wordt het mysterie van de horizontaal bewaarde flessen opgelost: zo blijft de kurk nat. Dat is erg belangrijk, want als de kurk opdroogt krimpt hij en komt er lucht bij de wijn. Hier- door gaat de wijn roesten, aangezien druiven ijzer bevat- ten. Het resultaat van deze oxi- datie is een bruinige wijn die Op WIJNCURSUS 60 AllerHande 10-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 58