inde appellatie zo'n 120 kilometer. De nadruk ligt hier op de 'co- teaux', de hellingen, want wijn afkomstig van de uitgestrekte vlakten wordt een vin de pays genoemd. 2CLAIRETTE DU LANGUEDOC Hoewel in de Languedoc alles om rode wijn lijkt te draaien, wordt er wel degelijk ook wit gemaakt. De fruitige, meestal aangenaam neutrale Clairette du Languedoc wordt van de clairettedruif gemaakt en kan heel verfrissend overkomen. 3FAUGERES Op de uitlopers van de Cevennen groeien de druiven voor de Faugeres-wij- nen. In een rode Faugeres wordt het kruidige karakter van een Rhone gecombineerd met het rustieke van een Corbieres. Het zijn voile, stevige eetwijnen. 4SAINT-CHINIAN Een traditi- onele Saint-Chinian heeft een diep donkerrode kleur en geurt naar rijpe pruimen, krui- den en specerijen. Het is een aardse, beetje boerse wijn met body die zich bij veel vleesgerech- ten thuisvoelt. Moderne Saint- Chinians zijn vaak fruitiger en soepeler. 5MINERVOIS De Minervois wordt in vergelijking met de Corbieres als een gebied van de elegantere en soepelere wijn gezien. Een goede Minervois zit vol fruitig sap, heeft een voile smaak en komt zacht over. 7MALEPERE Wat in Cabardes is toegestaan, mag in het nabijgelegen Malepere ook. Deze streek wordt als de rijzende ster 6 CABARDES Ten westen van de Minervois ligt Cabardes, een nog nieuwe appellation. Naast de traditionele, lokale druivensoorten als carignan, grenache, cinsault en mourvedre mag hier ook met merlot en cabernet sauvignon worden gewerkt. Blanquette de Limoux, gemaakt van onder andere mauzac, een lokale druif. 9 CORBIERES De Corbieres ligt in de driehoek Carcas sonne, Narbonne en Perpignan. Dit bergachtige, tamelijk ruige gebied grenst aan de Middel- landse Zee en ligt niet ver van de Pyreneeen. In het landschap val- len de pijnboombossen, wijn- gaarden en 'la garrique' op. In de voile wijnen ruik en proef je de kruidige aroma's van dit stugge struikgewas. Een corbie res is de perfecte partner van zuidelijke (stoof)schotels zoals cassoulet. m r\ FITOU heeft al sinds I W 1948 een eigen appella tion. Het klimaat is hier droog en zonnig, de grond arm. Daardoor blijven de opbrengsten per hectare laag en dat leidt weer tot karaktervolle wijnen. Een kruidige Fitou doet het goed bij eenvoudige gerechten met vlees of wild en bij grove boerenpate. C' van Zuid-Frankrijk gezien. De wijnen zijn licht en verfrissend. 8UMOUX In Limoux, aan de voet van de Pyreneeen, wordt op dezelfde manier als in Champagne mousserende wijn gemaakt. De inwoners van Limoux beweren zelfs dat hun bubbels eerder bestonden dan champagne. Er zijn verschillende soorten zoals de frisse Cremant de Limoux en de traditionelere MONTPELLIER PEZE NAi BfelERS CARCASSONNE LIMOUX EDOC Wijnmarktwijn Chateau Regismont 2001 Domaine de la Roche Fourcade 2001 Wijnmarktwijn Domaine de Sarralet 2001 Wijnmarktwijn Clos de I'Esquirol 2000 Wijnmarktwijn La Bastide des Oliviers AllerHande 10-2002 31 Wijnmarktwijn Domaine de Jouarres 2001 'NARBONNE PERPIGNAN

Allerhande | 2002 | | pagina 29