De verrassend in de uitgestrekte Languedoc Rhones op een rij nen ze ook gekoeld worden ge- schonken. Typisch een rode wijn om bij de lunch, een buffet of op een feest te schenken. m g* LAUDUN In Laudun I Owerden oorspronkelijk vooral zoete, witte wijnen ge- maakt. Nog steeds wordt er veel wit geproduceerd, maar nu zijn de wijnen droog. Rode Lauduns zijn bijna altijd soepel en rond. De zwoele fruitaroma's maken de wijn verleidelijk lekker. Aan- rader bij pittige kaas als Roque fort of Old Amsterdam. draaide alles lange tijd om kwantiteit. De afgelopen jaren is er veel V6 T3. fl derd. Betere druivensoorten en meer kennis zorgen nu voor verrassend lekkere wijnen. De tien gebieden met de 'Appellation du Languedoc' op een rij. 1COTEAUX DU LANGUEDOC De Coteaux du Languedoc- wijngaarden beginnen ten westen van de stad Nimes en eindigen ten noorden van Per- pignan. Grofweg bestrijkt de milde pepertjes komen erin voor. Ideaal bij verfijnde, ge- stoofde gerechten met zowel blank als rood vlees, bij belegen kaas en stevige pates. A A SAINT-GERVAIS Ten I ^westen van Orange lig- gen Saint-Gervais, Chusclan en Laudun. Van de Saint-Gervais wordt vaak gezegd dat hij be- halve rood fruit - ook dierlijke en aardse aroma's heeft. Hier- door past hij goed bij wild. a CHUSCLAN De meeste I wijnen uit Chusclan zijn lekker licht en makkelijk. Door- dat ze zacht en soepel zijn, kun- De wijnen met de 'Appellation Cotes du Rhone' worden onderverdeeld in vier kwaliteitsklassen. De Cotes du Rhone zonder verdere aanduiding is de meest eenvoudige, meestal een zachte, fruitige rode wijn. Cotes du Rhone Villages is over het algemeen net iets voller en krachtiger van smaak. Zestien gemeenten mogen hun naam op het etiket zetten. Deze gemeentelijke Cote du Rhone Villages beloven nog meer kwaliteit en zijn de wijnen waarvan Albert Heijn een aantal heeft geselecteerd voor de wijnmarkt en die op deze pagina's zijn beschreven. De hoogste kwaliteitsaanduiding zijn de Cru's met bekende namen als Cote-Rotie en Chateauneuf-du-Pape. 30 AllerHande 10-2002 LANG U EI Met 41.000 hectare wijngaard en 10.000 wijnboeren, staat de Cotes du Rhone op de eerste plaats van de productie van rode A.O.C. wijnen Wijnmarktwijn: Enclave des Papes, Cotes du Rhdne Villages Laudun 2001

Allerhande | 2002 | | pagina 28