til Een gebit doorstaat de tand des tijds het beste met een goede mondverzorging. Poetsen met de juiste tandpasta, maar ook: flossen, Stoken, poetsen, ragen en kauwen... Maak een keer per dag tussen de tanden schoon *«ot, 0f*rs Poets twee keer per dag minstens twee minuten Het tan 150 AllerHandc 10-2002 De ruimte tussen de tanden en kiezen hoeft maar een keer per dag, bij voorkeur's avonds, schoongemaakt te worden. Er is keus uit ragers, tan- denstokers en tandzijde. De tandarts of mondhygienist kan vertellen wat u het best kunt gebruiken. Zo zijn ragers alleen geschikt op plekken waar voldoende ruimte is. Is deze ruimte er niet, dan richten ze alleen maar schade aan. Tandzijde is er met of zonder waslaagje. Ge- bruik tandzijde (ook bekend als floss) met een was laagje, tenzij de tandarts anders adviseert. Het gebruik van de tandenstoker is het makke- lijkst; bij goed gebruik hebje het minst kans op schade. Belangrijk is dat u vdor ge bruik het puntje van de stoker met speeksel vochtig maakt, dat de platte kant van de stoker altijd op het tand- vlees rust en dat de tandenstoker al tijd recht tussen de tanden en kie zen wordt gestoken, totdat u weerstand voelt. RS Poets twee keer per dag en wacht na het eten even met poetsen. Het liefst een halfuur tot een uur. Door het eten en drinken ontstaat er name lijk een zuur in de mond dat het tandglazuur zacht maakt. Door met poetsen te wachten kunt u beschadiging van het glazuur voorko- men. Gebruik niet te veel tandpasta. Voor volwassenen is een halve centimeter vol doende, voor kinderen de hoeveelheid van een doperwt. Spuug na het poet sen de overtollige tandpasta uit. Het is beter om niet, of met een heel klein beetje water, te spoelen. De fluoride kan hierdoor langer zijn werk doen. Dit is vooral 's avonds belangrijk, als er minder speeksel in de mond is en tandplak meer schade kan aanrichten.

Allerhande | 2002 | | pagina 148