'Ik weet precies wanneer het gaat regenen of hagelen soms beter dan Erwin Krol' neer. Tussen de bomen staan vogelverschrikkers: van twee boompalen maak je een kruis, daar spijker je een oud regen- pak of oude overall op. Schrikt best redelijk af.' En als dat niet helpt, brengt Izaak Barendregt een heus kanon in stelling. Zonder kogels, natuurlijk. Het apparaat werkt met een buta- gasfles en een ontsteker en geeft elke tien minuten 'een rotklap' ten beste. 'Dat geluid kaatst terug tegen het land- dijkje,' stelt de teler tevreden vast. 'De vogels vliegen ver- schrikt op en krijgen geen rust in de kont. Dat is precies de bedoeling. Verder hebben we nog twee nestkasten voor to- renvalken. Die nemen de mui- zenbestrijding voor hun reke- ning - muizen knagen de jonge boomwortels kapot. Elk jaar hebben we hier jonge torenval- ken. Dan zie je die witte dons- koppies naar boven komen. Prachtig mooi.' Appeltaart Van gestoofde peren tot appel- moes en appeltaart: de familie Barendregt kan ook bij het koken niet genoeg krijgen van fruit. Als hobby teelt de familie ook aardbeien en pruimen. 'Kersen hebben we ook gehad,' zegt Izaak. 'Maar de vogels vra- ten ze allemaal op. Dus we dachten: we kopen wel een bakje.' Vooralsnog houdt de Zeeuwse fruitteler het bij de teelt van appels en peren. 'Je kunt maar beter een of twee dingen goed doen. De speciali- satie van deze twee fruitsoor- ten is al ingewikkeld en tijd- rovend genoeg. Want je mag van mij aannemen dat het ge- zegde echt klopt. Appels en peren, die kun je niet met el- kaar vergelijken.' 'Ik moet de zo elke dag zien opkomen' De oogst wordt na afloop nauwkeurig gemspecteerd. AllerHande 9-2002 91

Allerhande | 2002 | | pagina 91