Gestaag is zijn liefd 6 voor het vak gegroeid. FfU I tt01 0T Izaak Barendregt is het helejaarzoet met zijn appel" en peren bomen. 'Laat mij maar heerlijk buiten zijn. De hele dagtussen de appels en peren: geweldig!' Dik Trom, Pietje Bell, Krui- meltje - ze bestaan nog. Ook een jonge knaap van van- daag de dag, verslingerd aan housemuziek en Nintendo- spelcomputers, mag nog graag een appel of een peer uit de boomgaard jatten. Fruitteler Izaak Barendregt (40) rent er niet met een hooivork achter- aan. 'Af en toe zeg ik d'r wel eens wat van,' bromt hij. 'Maar ik vind het niet zo erg. Het gaat ook niet met kisten tegelijk. Meestal zijn het jongens van een jaar of dertien, veertien die hier naar school fietsen, over het dijkje. Maar in de zomer plukken ze ook rauwe appels. Die zijn natuurlijk niet te eten. Krijg je dat brutale, baldadige gedoe dat ze ermee gaan gooien. Kijk, dat vind ik minne streken.' Barometer Papegaai Pino zit bedaard in zijn antieke, koperen kooi. We zijn in Zeeland, vlak bij Krui- ningen, en zitten in de boeren- woonkeuken van de familie Barendregt. Om het huis staan de appel- en perenbomen, rij na rij. 'Ik ben hier opgegroeid,' zegt Izaak. 'Mijn vader had heel vroeger een melkvee- houderij, maar in 1967 is hij overgestapt op de fruitteelt. Daarna hield hij de koeien voor gezien. Hij vond het bui- tenleven in de boomgaard mooi. Ik ook. Na schooltijd ging ik altijd met m'n vader mee: op de trekker, plukken, snoeien. Van lieverlee krijg je liefde voor het vak. Ik heb dus eigenlijk altijd tussen de appels en peren gezeten - nooit iets 'Na schooltijd ging ik altijd met m'n vader mee: op de trekker, plukken, snoeien' Om het huis staan appel- en perenbomen, zo'n dertigduizend in totaal. AllerHande 9-2002 87

Allerhande | 2002 | | pagina 87