unox Een verse wortel- of mosterdsoep staat in een handomdraai op tafel in small- medium- of large-formaat. Het zijn vrijwel nooit de vertrouwde groentesoepen met ballen, maar veelal gerechten met spannende ingredienten. Een Thaise kokossoep bijvoorbeeld, of een Mexicaanse gevulde tomatensoep. De keuze varieert van een lichte bouillon als tussendoortje of voorgerecht tot een voile soep als complete maaltijd. Kortom: soep voldoet prima aan de eisen van de kritische consu- ment van nu. Het succes wordt mede bepaald door de snelle bereidingstijd. Een bijzondere kom verse spinaziesoep of een pompoensoep staat binnen een handomdraai op tafel. Soep als familie Soep roept herinneringen op aan oma's pan met zelfgetrokken kippenbouillon. Een enorme pan soep met verse groenten die het hele weekend op het vuur stond te pruttelen en uiteindelijk op zon- dag als hoofdmaaltijd werd opgediend. De schrijver Ischa Meijer schreef al: 'Soep op het vuur is als een goede vriend in huis. Extra lekkere soep is als nieuwe familie.' Drukbezette moeders Maar de gezellige soepmaaltijden van oma waren bewerkelijk en kostten veel tijd. En tijd werd kost- baar in een samenleving die steeds meer vroeg van haar burgers. Dus kwamen er snellere oplossingen voor het maken van een lekkere pan soep. Instant- soepen, krachtige bouillons en tomaat-, groente- en kippensoepen in blik kwamen op de markt. Zo konden drukbezette moeders het traditionele familiegerecht toch nog op tafel zetten. Als de soep dan minder lekker smaakte dan de zelfgetrokken bouillons van oma, bracht een scheutje maggi al- tijd nog uitkomst. Voor een zelf- gemaakte soep heb ie alleen een pak basis- soep en wat verse ingredien Van groente- soep tot kreef- tensoep, nog nooit was het aanbod in soep uit blik zo groot. 70 AllerHande 9-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 70