ontspan nen aanschuiven en genieten men, maar Geen gestress meer als er gaste n ko Geen gestress 'Snel iets lekkers? Houd het basic!' gekookte groenten klaar te maken, tegenwoordig besteden we gemiddeld nog maar drie- entwintig minuten aan het be- reiden van een maaltijd. Niet voor niets is roerbakken - snel en toch gezond - zo populair geworden de laatste jaren. Ook de magnetron is een handige hulp in de snelle keuken. De grootste tijdbespaarders zijn misschien wel de panklare pro- ducten en vriesverse maaltij- den. Niet meer zelf de aardap- pelen schillen of het zand nit de spinazie wassen. Met voor- gewassen, voorgesneden en soms zelfs voorgekookte groen ten, is het een fluitje van een cent om deze snel op tafel te zetten. Er is nu zelfs vlees ver- krijgbaar dat in de magnetron binnen een paar minuten klaar is. Een uitkomst voor gastvrou- wen en -heren. Geen gestress meer in de keuken als er gasten komen. Geen verhitte gezich- ten voordat iedereen eindelijk aan tafel kan. Slimme recep- ten, panklare producten en een goede voorbereiding zorgen er- voor dat je ontspannen aan tafel kunt aanschuiven. Van bijna elke groentesoort is tegenwoor dig een panklare variant verkrijgbaar. Dat is niet altijd zo geweest. In 1970 lagen de allereerste panklare producten in de schappen van de supermarkt: gewassen en gesneden soepgroenten, kant-en-klare nasi- en bamipakketten en gewassen en gesneden boeren-, rode en witte kool. Inmiddels bevat het brede assortiment panklaar een scala aan groenten: van gedopte boontjes tot geschilde en gekruide aardappels, allerlei roer- bakgroenten en verschillende slamelanges. De nieuwste ontwikkeling zijn de roerbakschotels van AH Roeren Bakken. Complete pakketten met rijst of pasta, groenten, vlees(vervanger) of vis en saus. In vijf minuten klaar in de wok of roerbakpan. Wim IJsselmuiden kookte vroeger als vriendendienst bij zijn vrienden thuis voor hun gasten. Vier jaar geleden maak- te hij daarvan zijn beroep. Hij kookt nu op locatie en verzorgt buffetten en de catering voor feesten. Inmiddels geeft hij ook kookcursussen waarin cursisten leren hoe ze een lekker maal bereiden zonder uren in de keuken te staan. IJsselmuiden: 'Als ik snel iets lekkers wil serveren, houd ik het zo basic mogelijk. Vis in de oven is ideaal. Wrijf bijvoor- beeld tilapiafilets in met peper, zout, olijfolie en wat verse kruiden. Ongeveer zes minuten in een hete oven en klaar. Groenten houd ik ook simpel. Cour gette, tomaat of venkel inwrijven met olijfolie, peper, zout en oregano of basi- licum. Even grillen op de bakplaat of in een grillpan. Rijst, aardappels of puree erbij en je hebt een heerlijke maaltijd.' AllerHartde 9-2002 25

Allerhande | 2002 | | pagina 25