m im Recepten van deze en eerdere meester- werken zijn terug te vinden op www.ah.nl ijn inspiratie ha ngt af van het seizoen, :t weer en het DTI O IT1 0 D t Over het meesterwerk topniveau. Voordat hij zijn eigen bedrijf opende, werkte Michel bij restaurants van het hoogste niveau zoals Juliana in Valkenburg, De Swaen in Oisterwijk en Chateau Holt- muhle in Tegelen. Geen won der dat hij op dit niveau wilde blijven werken: 'Ik zocht naar een manier om investeringen te beperken en prijzen laag te houden. Onze formule bete- kent dat we met niet meer dan vier koks werken, aangezien we telkens maar een gerecht maken. Dat levert een andere manier van koken op. Wij bak- ken nooit een biefstukje of zo. Alles gaat in het groot: ossen- hazen en lamsbouten braden we aan het spit. Dat is veel lek- kerder. Ondertussen zien onze gasten ons werken en besluiten ze om toch ook de volgende gang mee te doen. Bij ons eten is echt een avond uit!' Inspiratie 'Mijn inspiratie hangt af van het seizoen, het weer en het moment. Gelukkig kan dat ook. Elke ochtend hoor ik van mijn leveranciers wat het aan- bod is en maak ik mijn keus. Als ik kaas koop terwijl het mooi weer is, dan worden het frisse geitenkaasjes, lekker vers en rins. Als het regent, worden het zwaardere smaken, Roque fort misschien, of Epoisses.' Menu op internet 'Aan het begin van de middag komen de groenten, de vis en de verse kruiden binnen. Tegen een uur of vier weet ik wat we gaan maken. Dan kan alles op internet,' vervolgt Michel. Ja- zeker, aan het eind van de mid dag kun je je verlekkeren aan wat je die avond te eten krijgt, door alvast te surfen naar www.lambermons.nl. Als je tenminste gereserveerd hebt, want het restaurant aan het Haarlemse Spaarne is steevast volgeboekt. Vandaar ook dat Michel diep moet nadenken bij de vraag welke koks hem recent tot voorbeeld zijn geweest. 'Ik kom bijna nergens,' zegt hij. 'Doordat we met zijn vieren koken, moet ik zelf alle avon- den aanwezig zijn. We zijn zon- dag en maandag gesloten, maar dat geldt ook voor veel van mijn collega's. Ik zou graag eens bij Jonnie Boer eten, maar voorlo- pig gaat dat niet lukken.' 'Wij bakken nooit een biefstukje' wt 'Het einde van de zomer wil ik graag vieren met fruit. Me- loenen zijn er zat, maar hun tere smaak heeft iets nodig, een tikje specerijen, het sprankelende van mousse- rende wijn. En frambozen, misschien wel mijn favoriete fruit. Dat proef je niet alleen in je mond, maar tot achter je oren! Ceurig, niet te zoet en altijd met een bittertje. Bedenk dat het na een maal- tijd komt, als je mond een beetje ingedut is. Met dit dessert zijn je smaakpapillen in een klap weer wakker!' 102 AllerHande 9-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 102