I J I ■wm ga ik naar Albert Heijn mr- 0 Waarom voert Albert Heijn biologische producten alleen onder het eigen merk? Wat is het verschil tussen de diverse sam DENYS (19) UIT NUMANSDORP 'Op dit moment loop ik stage bij een sportwinkel en ik ben nu allemaal din- gen voor de lunch aan het kopen. Normaal gesproken ben ik nooit in een supermarkt te vinden. Ik woon namelijk nog thuis, dus mijn moeder doet al- tijd alle boodschappen. Zij vindt het onzin dat ik elke dag verse dingen koop terwijl ik het 00k gratis van huis kan meenemen. Maar ik hou niet van brood uit broodtrommeltjes; het lekkerste is toch wanneer je het vers belegt. Dus moet ik zelf mijn lunch betalen, maar dat vind ik niet zo erg. Elke avond moet ik toch maar afwachten wat mijn moeder me voorschotelt en nu kan ik tenminste zelf bepalen waar ik zin in heb! De biefstuktartaar is voor mijn baas, wat ik ga eten weet ik nu nog niet. Ik neem in ieder geval een pak vruchtensap mee.' Dit doen we omdat we op deze manier controle kun- nen houden over de kwaliteit en het biologische karak- ter van onze biologische producten. Daardoor kunnen wij garant staan voor de kwaliteit die de klant van ons gewend is. Sambal geeft niet alleen een pittige smaak aan het eten, het bevat 00k heel veel vita- mine C. Een gezonde smaak- maker dus! Sambal wordt gemaakt van pepers die tot pasta worden ingedroogd. Afhankelijk van het soort sambal, wordt deze pasta ge- mengd met zout, peper, knoflook, uien, suiker, ci- troen ofgedroogde garnalen. De scherpte van de sambal heeft te maken met het soort pepertjes die zijn gebruikt. Rode peper is rijp en daarom zeer scherp, groene peper is nog niet gerijpt en daardoor iets milder van smaak. Sambal wordt extra scherp wanneer 00k de zaadjes van de peper verwerkt zijn. Cerechten die met sambal worden bereid, worden 00k sambal genoemd, zoals sam bal nasi goreng.

Allerhande | 2002 | | pagina 8