Lievelingskostje? 'Ik heb niet iets dat ik heel erg lekker vind. Axel maakt heel graag suddervlees zelf klaar. We hebben een oude kachel, eigenlijk een ouderwets fomuis, waarop hij dan het vlees een halve dag laat sudderen. Als je het op die kachel zet, ruikt je hele huis er zo lekker naar. Het is een heel mooi ding, we hebben hem kunnen overnemen uit een oud huis. Als ik bij- voorbeeld een rijsttafel maak, kom ik wel eens een paar pitten te kort. Dan is de kachel heel handig.' Ergernissen? 'Ik heb niet zoveel ergemissen. Misschien af en toe het gemekker aan tafel als de kinderen iets niet lusten. Na de eerste hap valt het vaak wel mee. Maar als een van de oudste kinderen zegt dat iets niet lekker is, dan gaan de kleintjes dat automatisch ook roepen. Dat terwijl ze meestal nog niets hebben geproefd. Maar als onze kinderen iets echt niet lek ker vinden, dan hoeven ze het van ons niet op te eten. Dat zou ik zielig vinden.' Kliekjes? 'Soms kook ik voor twee dagen, dan hoef ik maar een keer te koken en een keer te bedenken wat we gaan eten. Dat doe ik bijvoorbeeld met macaroni. De volgende dag maak ik er dan wel een extra grote salade bij. Groenten houden we bijna nooit over. Dat mik ik altijd wel goed uit. En als we wel wat overhouden dan krijgt onze labrador, Beer, het restje.' a Vlees, vis of soja? 'We eten altijd wel vlees en soms vis. Maar nooit soja of andere vegetarische producten. Natuurlijk t eten we wel eens een gerecht zonder vlees, maar dan bijvoor- 3 beeld spinazie met een gekookt ei.' Eetherinneringen? 'Mag een slechte herinnering ook? Ik heb altijd al een hekel gehad aan pudding uit die kleine witte pak- jes. Die heb je in alle kleuren, felroze, knalgeel. Dat komt er hier niet in. We zijn wel gek op barbecuen, zomers in de j tuin.' O Q at AllerHande 8-2002 75

Allerhande | 2002 | | pagina 75