P Kokosmelk is onmisbaar voor wie van curry's houdt. In kokosmelk kook je vlees met currypasta en kruiden. Door santen (geperst kokosvrucht- vlees) toe te voegen krijgen ge- rechten een lichte kokossmaak. Bamboescheuten zijn Chilisaus die eerder zoet dan scherp is, komt uit Thai land en wordt geserveerd bij gefrituurde kip. Op de toon- bank van Vietnamese loempia- karren staat ook altijd een kle- verige fles klaar. Noedels worden in Azie vooral tussen de middag als soep gegeten. Zo'n soepje is thuis snel gemaakt (met soja- saus, bosui en tauge), de noe dels zijn in een paar minuten beetgaar. SANTE! achide Sambal oelek is gema- len chilipeper met zout. Aan andere sambals worden kruiden of smaakmakers toegevoegd (zoals sambal trassi, met gar- nalenpasta). Vooral voor het bereiden van Indonesische en Maleisische gerechten is sambal handig. Authentiek Thais eten vraagt om verse chilipepers. Gedroogde kruiden Witte rijst is bij Azi- heerlijk om als groente in curry te eten, om salades mee te maken en om in de wok te bak- ken met bijvoorbeeld kip. Reep- jes bamboe zijn meestal zach- ter dan plakjes. ConlmeXi STARTERS o I i e worden in de Indonesische en Maleisische keuken veel ge- bruikt. Niet zo gek, want de meeste hiervan komen uit Indonesie (denk maar aan kruidnagel en nootmuskaat). Met standaard koenjit en ketoembar (koriander- zaad) in huis, kun je al veel recepten maken. atisch eten het lekkerst. Bas- matirijst en pandanrijst zijn geurige rijstsoorten die verfijnd smaken. Eet rijst ook eens zoals men in Azie doet: apart uit een kommetje. De gerech ten komen beter tot hun recht als er geen rijstkorrels in zitten. S4VTFIV 50 AllerHande 8-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 50