§1 Dove SfiTSfl D 'v'1 W h LOTION Mensen met een nor- male huid hebben doorgaans voldoende aan een bodylotion. Dit is een olie in wateremulsie die minder vet is dan een body milk. De dunnere substantie van een bodylotion voelt frisser aan en smeert makkelijker uit dan een bodymilk. Dove firming lotion verstevigt de huid ook nog eens waardoor deze na drie weken steviger aanvoelt. GEL Gel heeft als voordeel dat het snel wordt opgenomen door CREME Creme bevat vaak meer voedingsstoffen voor de AFTERSUN Vooral na het zonnebaden vraagt de huid om extra voeding en verzorging. Zon, water en wind drogen de huid uit, wat leidt tot vervellen. Aftersunproducten herstellen de vochtbalans en voorkomen uit- droging van de huid, en bescher- men de kleurlanger. Nivea, Ambre Solaire en Delial hebben verschillende aftersunproducten. Zwitsal heeft een aftersun voor kinderen ontwikkeld. ZwiM Voeden en verzorgen MILK Bodymilk is water in olie. Meestal is deze wat vetter en daardoor zeer geschikt voor de droge huid. Een intensief verzor- gende bodymilk zoals Nivea Vital, is afgestemd op de speci- ale behoefte van de rijpere huid. Net als de gewone Nivea body milk herstelt het de vochtbalans van de huid en maakt deze zicht- baar zachter en soepeler. m Milk Fbrn -sedeLaftCmj de huid. Sanex heeft een bodygel die de droge huid weer soepel maakt en direct een fris gevoel geeft. Uren later voelt de huid nog steeds zacht en fris aan. SPRAY Bodysprays zijn ge schikt voor alle huidtypen. De olie in wateremulsie verzorgt de huid de hele dag door. Het grote voordeel zit hem vooral in de ma- niervan opbrengen. Nooit meer gewoon smeren, maar eenvoudig sprayen. Sanex lotion spray en Nivea bodyspray zijn er in hand- zame verpakkingen van 150 ml. FOAM Bodymilk is er in soor- ten en maten. Speciaal voor mensen met een druk en actief leven, ontwikkelde Sanex de bodymilk foam, een schuimende emulsie die de huid zacht en soepel maakt. Body Mifc huid dan andere 'smeersels'. Zo is Nivea soft samengesteld met jojoba olie. Bovendien bevat de creme vitamine E en beschermt hij de natuurlijke huidstructuur. Ook Dove heeft zo'n intensief hy- draterende creme. Dove body milk is ontwikkeld voor de droge huid. Cremes zijn er op basis van olie in water of van water in olie, maar het grootste verschil met de milks en lotions is dat ze de huid verzorgen en voeden (zie kader). V y *j Brjc Een bodyproduct kan voeden of verzorgen. Maar wat is het verschil nu precies? Door in- vloeden van buitenaf verliest de huid vocht. Door een verzor- gende milk of lotion te gebrui- ken, worden de platte (uitge- droogde) opperhuidcellen die als een soort dakpannetjes op de huid liggen, weer bolletjes omdat ze zich volzuigen met vocht uit de lotion of milk. De huid moet niet alleen ver- zorgd, maar ook gevoed wor den. Veel bodyproducten be- vatten tegenwoordig vitamine E. Dit activeert de doorbloe- ding en bevordert de aanmaak van nieuwe huidcellen. Naast vitamine E bevatten veel body producten vitamine A, D en allerlei andere stoffen die vroegtijdige huidveroudering tegengaan. Cremes bevatten meestal meer ingredienten en voeden de huid. Milks en lotions zijn er vooral voor de dagelijkse ver- zorging. Ze hydrateren en ver- frissen. Cremes zijn speciaal geschikt voor mensen die be hoefte hebben aan een rijkere 'dagelijkse' verzorging. AllerHande 8-2002 133

Allerhande | 2002 | | pagina 133