raait net om je eigen pers -Sarah Ferguson - beroemdste merk De hertogin van York, met haar beroemde rode haar en sprankelende persoonlijkheid reist de hele wereld rond als het gezicht van Wedgwood, om mensen enthousiast te maken voor het oudste en porselein van Groot-Brittan- nie. Onlangs vereerde ze ons land met een bezoek, om te praten over Wedgwood, familie en tradities. Lang voordat zij woordvoerster van het bedrijf werd, nam Wedgwood een dierbare plaats in het leven van de hertogin van York in: 'Ik kende Wedg- wood-servies ai toen ik klein was, van de Pieter-Konijnserie. Daama heb ik zolang ik me kan herinneren Wedg wood in huis gehad. Ik voel me nauw betrokken bij het bedrijf, ga graag naar de Wedgwood-fabriek. Ik ben dol op de mensen die daar werken. Wedgwood is meer dan een merk, meer dan porse lein - het lijkt wel een grote familie.' Gezinsleven Alhoewel ze gek is op aardewerk, geeft de hertogin toe dat ze bepaald geen ge- talenteerd pottenbakster is. 'Van tijd tot tijd trek ik mijn witte jas aan, zet mijn witte hoedje op en probeer zelf iets te fabriceren. Zo heb ik weleens gepro- beerd om een oor aan een kopje te maken. Toen ik het mee naar huis nam, rolden mijn dochters Beatrice en Eugenia over de grond van het lachen. "Dat kunnen wij nog beter, mama!" riepen ze.' De hertogin is niet de enige voor wie de naam Wedgwood associa- ties oproept met tradities en het gezins leven. Wedgwood werd in 1759 op- gericht in Stoke-on-Trent, het aarde- werkcentrum van Groot-Brittannie, en is een van de populairste merken porse lein ter wereld. De speciaal voor Albert Heijn ontworpen Windsor-serie is ra- zend populair bij Nederlandse consu- menten, die met hun Air Miles een stijlvolle verzameling bij elkaar kunnen sparen. Sarah Ferguson is van mening dat de hoge kwaliteitsnormen uit het verleden kunnen worden gecombineerd met modem design, zodat Wedgwood zich aan de top kan blijven handhaven. 'Anno 2002 kun je traditionele stijlen prima combineren met modeme ont- werpen. De tafel mooi aankleden lijkt wel wat op schilderen: je hoeft niet al- tijd dezelfde kleuren te gebruiken, je kunt creatief zijn. Bij Wedgwood draait het om je eigen persoonlijkheid en de mogelijkheid om je leven met behulp van porselein en een beetje inspiratie en creativiteit een magisch tintje te geven. Waarom dat wat je in de keuken klaarmaakt serveren in aluminiumfolie DGWOOD 98 AllerHande 7-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 98