van Franse rode wijnen, maar in de zomer drinken we vaker rose. Bij Chinees of Thais drinken we meestal water. Nooit bier.' Ergernissen? Ferry: Tk vind een ontspannen, relaxte sfeer aan tafel belangrijk. Het hoeft niets bijzonders te zijn, maar als je uit eten gaat, dan vraagt dat om aandacht voor het moment. Soms zie je mensen hun mobiele telefoon en autosleutels op tafel leg- gen. Vreselijk.' Hanka: 'Met elkaar eten betekent aandacht hebben voor wat er aan tafel gebeurt. Dan moet je niet ongeinteresseerd om je heen kijken of met andere dingen bezig zijn.' Kliekjes? Hanka: 'We doen niet aan kliekjes. Of alles gaat op, of het is zo weinig dat we er de volgende dag niets aan hebben.' Vlees, vis of soja? Hanka: 'Vis. Zeewolf, zalm, roodbaars. Heerlijk. Als we geen vis of vlees eten, maak ik het liefst iets met kaas. Veel vegetarische producten vind ik niks. Als het op vlees moet lijken, dan laat ik het in de supermarkt liggen.' Eetherinneringen? Ferry: 'Toetjes. Mijn moeder maakte vroeger kamemelkse pap met warme stroop. Als mijn ouders uit eten gingen, aten mijn zus en ik ieder een schaal met bitter- koekjespudding leeg. Ze maakt nog altijd van die lekkere toe tjes.' Hanka: 'Mijn moeders bolognesesaus. Ik maak hem volgens hetzelfde recept, maar die van haar smaakt toch altijd beter. Wat ik zelf nooit heb kunnen maken, zijn de aardappelkoekjes van mijn vader. Daar kwam altijd zo'n heerlijke geur van af.' Gasten? Hanka: '1k vind het heerlijk om voor een stel vrien- dinnen te koken. Als er veel eters zijn, zet ik twee grote schalen met pasta en saus op tafel en mag iedereen zelf opscheppen. Ik vind het leuk om voorgerechtjes op een bordje te maken.' Ferry: 'Gek eigenlijk, maar als ik met vrienden afspreek gaan we meestal uit eten. Het maakt niet uit waar. Als de locatie maar goed uitkomt en het eten goed is.' C» AllerHande 7-2002 75

Allerhande | 2002 | | pagina 75