nM ND GELDERLAND NOORD-HOLLAND bel (06) 26 526 163 WAGENINGEN 'Biologisch-vegetarisch eten is beter voor het milieu. Het is nog gezond ook' Marloes (20) Verborgen in een smal straatje in het cen trum van Wageningen bevindt zich biolo gisch-vegetarisch eethuis Zeezicht. Het pand, een voormalige houtopslag, werd een kwart eeuw geleden overgenomen door studenten en omgetoverd tot een sfeervol woonhuis annex restaurant. De woonkamer van dit studentenhuis doet twee avonden per week dienst als eethuis. Het menu staat met krijt op een bord aan de muur geschreven. In de keuken schep- pen twee vrijwilligers deze avond schalen vol met het voorgerecht: een Noord-Afri- kaanse rijstsalade. Voor het eten wordt opgediend, houdt Marloes een inleidend praatje voor de circa dertig gasten die aan de houten ta- fels hebben plaatsgenomen. Marloes is derdejaars studente bos- en natuurbeheer en een van de zes bewoners van het huis. Met haar medebewoners en enkele tien- tallen andere vrijwilligers, runt ze het eet huis. Ze vertelt over de ideologische opzet: de opbrengsten van het eethuis gaan naar een goed doel. De studenten sponseren onder meer een biologische boerderij en een windmolencooperatie. Vegetarisme is wijdverbreid in Wagenin gen, de stad van de landbouwuniversiteit. 'Iedereen in mijn omgeving hier is vegeta- rier,' vertelt Marloes onder het hoofdge- recht (Duitse zuurkoolschotel, ma'is- gierstbrood en appel-selderiesalade). 'Als ik bij anderen ga eten, hoef ik er nooit bij te zeggen dat ik geen vlees eet. Dat spreekt vanzelf.' Het blijkt ook uit de moeite die het sommigen kost een huisgenoot te vin- den die wel vlees eet. De situatie wordt goed geillustreerd door de advertenties die Marloes soms ziet hangen: 'Gezocht: Huisgenoot. Niet vegetarisch.' Sinds april heeft mascotte Flipje een eigen museum. Leuk voor een dagje uit! Daama een uur lang varend onbeperkt pannen- koeken eten op de pannenkoe- kenboot. De boot vaart over de Rijn vanuit Wageningen naar Rhenen. Leuk voor het hele gezin. Flipje &Jam Museum Plein 48, Tiel Tel. (0344) 61 44 16 Pannenkoekenboot Wageningen, aanlegsteiger Rijnhaven Tel. (0317) 62 09 11 Zin in een exdusief avondje uit met een groep vrienden? Breng eens een bezoek aan een cham pagne proeverij! Terwijl u twee uur lang geniet van de mooiste champagnes, krijgt u antwoord op de meest gestelde vragen over champagne. En de omgeving? Die is heel sfeervol. Wat te denken van een proefkelder in hartje Am sterdam, of een mooie salonboot. Heeft u elders een locatie op het oog? Dat kan ook. Surf naar www.champagneproeverij.nl of Op 19 augustus a.s. vindt het Ra cism Beat It Festival plaats in recreatiegebied Spaarnwoude bij Halfweg. Dit jaar onder meer op het podium: Alice Deejay, Kane en Brainpower. Meer informatie op www.mixt.nl AllerHande 7-2002 53

Allerhande | 2002 | | pagina 53