GRONINGEN ZEELAND HULTEN 'Mijn broers vonden het maar gek dat ik, een stadsjongen, geiten ging houden' De familie van Dijk Zelf kaas maken, dat leek Dre en Doro thea van Dijk wel wat. Omdat koeien van die onhandig grote beesten zijn, namen ze twee geitjes voor de melk. Dat was in 1975. De kaas maakten ze thuis in een tobbe in de bijkeuken. Vijf jaar later stonden er 120 geiten in een stal achter hun huis in Hulten. 'Geitenkaas was in die tijd vrij onbekend in Neder- land,' herinnert Dre zich. Toch lukte het hem de kaas te slijten op markten en aan kleine winkeltjes. Lachend vertelt Dre over de sceptische reactie toen hij zijn kaas destijds bij Albert Heijn aanbood. 'Geitenkaas?' zei de vertegenwoordiger, 'dat wordt nooit groot.' Het liep anders. De kaasmakerij produ- ceert nu jaarlijks 800.000 kilo geitenkaas. Hiervan gaat eenderde naar de winkels van Albert Heijn. De kaasmakerij heeft zelf geen geiten meer. Twintig boeren leveren de melk waarvan in de fabriek naast het huis van de familie kaas wordt gemaakt. Daar zorgen glimmende hightech-appara- ten en werknemers in hygienische witte pakken voor kazen die voldoen aan de hui- dige strenge kwaliteitseisen. Microbioloog en dochter Anne ziet hierop toe. Begin dit jaar nam ze met haar broer Joost het be- drijf over van hun ouders. Ook hun zus Linda en de vriend van Anne werken er. Net als haar ouders destijds, heeft Anne het plan iets te gaan produceren dat de Nederlander nog nauwelijks kent: baby- voeding gebaseerd op geitenmelk. 'Het lijkt me een goed altematief voor kinderen met koemelkallergie.' Slapen in een klooster dat om- ringd wordt door een grote boom- gaard. 's Ochtends vertelt de eige- naar wat er's avonds op het menu staat. Even heiemaal ontspannen. Hotel Het Klooster Damsterweg 8, Kloosterburen Tel. (0595) 481 159 Een bezoek aan de nabijgelegen theefabriek, waar ze meer dan tweehonderd soorten thee schen- ken, is een aanrader. Lekkernijen bij de thee ontbreken niet. De Theefabriek Hoofdstraat 15-17, Houwerzijl Tel. (0595) 572 053 Van april t/m oktober (dinsdag - zondag) en van novembert/m maart (zaterdag en zondag) geopend. De boerderij van Sandee is be- roemd om zijn theaterkook- avonden. De boerin des huizes geeft de voorstelling en de toe- schouwers luisteren met het bord op de knieen. 's Zomers twee keer per week. Boerderij Sandee Noordstraat 42, Kamperland Tel. (0113) 37 16 24 AllerHande 7-2002 43

Allerhande | 2002 | | pagina 43