ND DEN HAAG, NIEUWEGEIN, BREDA 'Ik ga toch geen pizza bestellen als ik die zelf in een kwartier kan maken?' Ank(70) Akash (17) en Vaishaly (16) Ratna (21Hannah (20) en Bianca (21 'Niets geeft meer ontspanning dan na een concert of een paar dagen intensief lesgeven iets lekkers te maken,' vindt Ank. Als zangeres reisde zij vroeger de halve wereld over. Na een succesvolle zang- carriere is de Haagse tegenwoordig een bekende zangpedagoge. Haar keuken is de plek om tot zichzelf te komen. 'Koken en bakken is heel wat anders dan zingen,' zegt Ank. 'Als ik met mijn handen werk, kan ik mijn hoofd uitschakelen. Die afwisseling helpt mij in evenwichtte blijven.' Zelfs van louter restjes weet Ank altijd een lekkere maaltijd te fabriceren. Bij- voorbeeld haar vegetarische gerecht 'preu' waarvan het recept op de web site van Albert Heijn (www.ah.nl) staat. Akash en Vaishaly zijn neef en nicht, maar ook goede vrienden. Vanmorgen waren ze op school. Vaishaly zit in de vijfde klas van het gymnasium, Akash in het tweede jaar van de MTS elektrotech- niek. Nu lopen ze snoepend, kletsend en winkelend door een win- kelcentrum in Nieuwegein. Zij: 'Ik had trek in schuimblokken, dus die hebben we gekocht.' Hij: 'Ik pin een keer per week. Van het klein- geld dat ik over heb, kopen we aan het eind van de week altijd samen snoep.' Zij: 'Stroopwafels vind ik lekker, en van die kleine Ac. groene kikkertjes.' Hij: 'Het liefst eet ik drop. Ik snoep veel, maar ik sport vijf keer per week, dus dat is niet zo erg. Ik doe aan fitness en basketball. Ik geef ook basketballtraining aan jongens tussen de tien en twaalf jaar.' Zij: 'Ik fit ness vier keer per week met een vriendin.' Eerstejaars studenten vrijetijdskunde, Ratna, Hannah en Bianca lunchen in de kamine van hun school in Breda.

Allerhande | 2002 | | pagina 33