lJU nS^InD EVERDINGEN AGJE UIT LIMBURG ZUID-HOLLAND 'Omdat we een familiebedrijf zijn, kunnen we tijdens de lunch gewoon even vergaderen' Arian (25), Marry (49) en Kees (53) Op het eerste gezicht lijkt de boerderij van de familie in Everdingen op vele an- dere. Een erf, een hond en een rij uit bak- steen opgetrokken stallen. Maar deze vleeskalverhouderij heeft iets bijzonders: in een van de stallen hangt een camera die de kalveren filmt terwijl ze eten, sla- pen en rondlopen. Trots vertellen Kees en Marry dat via deze webcam om de tien minuten een nieuwe foto van hun dieren op internet wordt gezet. Zo kunnen con- sumenten op www.petersfarm.com zien hoe de beesten worden gehouden. De consument heeft recht op openheid, stelt Peter's Farm, het bedrijf waar de boerderij van de familie deel van uitmaakt. En er is meer: op de verpakking van alle kalfs- vleesproducten van het bedrijf, leve- rancier van Albert Heijn, staat een 'boer- derijcode'. Het intikken van deze code op de website, leidt de consument recht- streeks naar informatie over de boerderij waar het desbetreffende kalf is opge- groeid. Wie nog meer wil weten, kan op 24 juli in Everdingen terecht voor een open dag en met eigen ogen zien dat bij Peter's Farm de kalveren niet meer in kleine boxen verblijven, maar in grote groepen van gemiddeld zestig kalveren in een echte stal met ramen leven; er is zelfs een skippybal om mee te spelen. Meer informatie: www.petersfarm.com In de Bourgondische provincie Limburg ligt het dorp Horst. Samen met buurdorp Melderslo besteedt Horst aandacht aan de trots van de Limburgse grond: in het Nationaal Asperge- en Champignon- museum en het Aardbeienland. In het Aardbeienland kan men zelf aardbeien plukken van half juni tot begin September. Zelf een emmer meenemen! Nationaal Asperge- en Champignon museum Koppertweg 5, Horst-Melderslo Tel. (077) 398 73 20 Het Aardbeienland Kreuzelweg 3, Horst Tel. (077) 397 02 16 Voor fijnproevers en levensgenie- ters is het 21ste Preuvenemint op het Vrijthof in Maastricht een bezoekje waard. Het Preuvenemint vindt dit jaar plaats van 22 tot 25 augustus. Meer informatie op www.preuvenemint.nl Romantisch uit eten of iets te vieren? In 'De Eschin Rotterdam staat de oudste watertoren van Europa, die nu dienst doet als restaurant. Bereikbaar met de watertaxi. De Watertoren Watertorenweg 180, Rotterdam Tel. (010)452 25 55 AllerHande 7-2002 29

Allerhande | 2002 | | pagina 29