ROCKANJE AGJE UIT NOORD-BRABANT UTRECHT Theo: 'Ik eet thuis liever een bord patat dan onze eigen verse groenten' Alex (27), Theo (31en Flip (54) Als jongetje van vier jaar hielp Alex zijn vader al met het oogsten van selderij, wit- lof en andijvie. Later, toen hij op de tuin- bouwschool zat, was hij ieder vrij uurtje in de kassen van zijn vaders tuinderij te vin- den. Ook zijn broer Theo hielp vader van jongs af aan, maar leuk vond hij het niet. Theo ging liever sporten en wilde politie- agent worden. 'Ik ben door mijn vader ook gedwongen mee te werken in zijn tuinderij,' zegt Flip terwijl hij vol begrip naar zijn zoon Theo luistert. 'Daardoor had ik jarenlang een grote hekel aan tuinieren.' Hij ziet wel een groot verschil: 'Ik heb mijn kinderen vanaf het begin betaald voor ieder uur dat ze werkten. Mijn vader liet mij van's och- tends vroeg tot's avonds laat werken voor een pakje shag en een tientje per week.' Inmiddels zijn Alex, Theo en hun vader samen eigenaar van twaalf hectaren grond in Rockanje. Jaarlijks oogsten ze onder meer bijna twee miljoen uien, 600 duizend stronken paksoi en 200 duizend bosjes peterselie. Een groot deel hiervan gaat naar de winkels van Albert Heijn. Vond Alex het tuinieren als kind al heer- lijk, bij zijn vader en broer is de liefde voor het vak met de jaren gegroeid. Flip noemt het tuinieren 'een roeping' en Theo is achteraf blij dat hij geen politieagent is ge- worden. 'Als tuinder heb ik veel meer vrij- heid. Het is misschien niet wat ik het lief- ste doe, maar ik zou ook niet meer zonder kunnen.' Vlotten bouwen, torens beklim- men, abseilen van een brandweer- toren, een touwbrug overwinnen en nog veel meer. Een stoer avontuur beleven? In/outdoor Slot Loevesteinstraat 71,Tilburg Tel. (013) 590 03 22 Een dag of een weekend hand in hand met de natuur in het historisch museum in Eind hoven. Leren hoe je vuur kunt maken, meedoen aan de workshop prehistorisch koken, manden vlechten en slapen op stro. Historisch Openluchtmuseum Boutenslaan 161b, Eindhoven Tel. (040) 252 22 81 In een voormalig klooster van de Augustijner monniken, bevindt zich het Marienhof Culinair Museum. De eet- en drink- gewoonten van ons land worden er in beeld gebracht. Door de eeuwen heen, zelfs tot vodr de jaartelling. Tijdens de rondleiding worden culinaire anekdotes verteld. Marienhof Culinair Museum Kleine Haag 2, Amersfoort Tel. (033) 463 10 25 Openingstijden op afspraak AllerHande 7-2002 23

Allerhande | 2002 | | pagina 23