m wf platteland? platteland. CGESPREKSSTOF In de Stad heb je alles op loopafstand. Op het platteland moet je voor een gezellig avondje uit eerst de auto of de trein nemen. Ons kent ons in een dorpsgemeenschap of anon 16m blijven in een stad? Vier mensen in gesprek over de voor- en nadelen van het leven in de stad of op het Paul (53) is geboren en ge- togen in Amsterdam. Als fotograaf reist hij veel. Bij terugkomst in Nederland geeft de hoofdstad hem altijd weer een gevoel van thuiskomen, ook al woont hij nu in Amstel- veen: 'Natuur is prachtig, maar na een dag wil ik wel weer een stad zien. Een weekje in de Dordogne? Dan vraag je wel erg veel van me.' Rob (60) kan rich dat amper voorstellen. Hij woont in het Noord-Hollandse dorp Bergen. Hij was er ruim dertig jaar makelaar en ging onlangs met de VUT. In zijn grote tuin, waar de kippen vrij rondlopen en hij rijn eigen groenten verbouwt, geniet hij dag in dag uit van het buiten- leven: 'Vroeger vond ik de stad wel leuk, maar ik zou voor geen goud meer terug willen. Mij kunnen ze drie weken in de bush-bush zetten, daar kik- ker ik van op. Het leven op het platteland is mensvriendelijker, het stinkt er niet en je hoeft niet vier keer uit te kijken voor je kunt oversteken.' Alles op loopafstand Jack (36) bewandel4e de om- gekeerde weg: geboren en geto- gen op een boerderij in Julia- nadorp, vond hij het op rijn tweeentwintigste mooi geweest en verhuisde naar Amsterdam. Nu is hij volkomen aan de stad verknocht: 'Ik ben gek op thea ter, uitgaan en terrasjes. Dit is zo'n fantastische stad, alles is op loop- of fietsafstand. Ik hoef niet de trein te pakken voor een leuke dag; ik heb het altijd leuk.' Yvon (32) woonde in Heerhugowaard toen ze ►- AllerHande 7-2002 119

Allerhande | 2002 | | pagina 119