m Het meesterwerk 'Eigenlijk is mijn keuken uit armoede geboren.' Jonnie Boer van restaurant De Librije in Zwolle over zijn liefde voor pro- ducten uit eigen streek. MEER ETEN DRINKEN STIJL LEVEN MENS INTERESSE CULINAIR OVERGEWICHT... PI Nieuw(s) uit de Albert Heijn-winkel. Vijfmaal vijf Supersnel koken met maar vijf ingredienten. De oorsprong Waterkers: teler Norbert Vermeulen over zijn relatie met deze plantjes. £3 Familierecept Jeannot en haar vier broers zijn er van kinds af aan dol op: koudvlees op moe- ders wijze. Q33 Bio-logica Werkelijk alles aan een pot augurken van AH Biologisch is biologisch. m Sapje? De verse sappen van Albert Heijn voor u op een rijtje. tffil Moederdag Originele moederdagcadeaus voor vier soorten moeders. m Air Miles Topaanbieding Blender. [m Air Miles Shopping De nieuwste aanbiedingen. BB Aliermooist Verzorgingstips. Bfl Beauty Rituelen die badderen zo ontspannend maken. [Rl Consult Tips voor een gezond leven. Q Winkelmix Vragen, antwoorden en nieuws van en over Albert Heijn. B1 Aan tafel met... Wat zijn de eet- en drinkge- woonten van Nederlanders? BH Gespreksstof Gaat er niets boven een vakantie in eigen land? Of moet het allemaal juist steeds verder weg? In gesprek met drie vakantiegangers. Kent u dat? Op vakantie, ver weg of wat dichterbij, maar toch. Supermarkten verkopen er net weer andere spulletjes dan de vertrouwde grutter thuis. En ja, dan kan ik het in ieder geval niet laten om de boodschappenmand vol te laden met onbekende tubes, potjes, blikjes, pakjes en zakjes. Om later tot de onaangename ontdekking te komen, dat ik voor de zoveelste keer met overgewicht te kampen heb. Ooit heb ik, op weg naar huis en al dromend over de gerechten die ikzou gaan bereiden, drie kilo curry aan de Thaise douane moeten afgeven. Speciaal voor mij gemaakt, maar helaas, mijn hand- bagage woog iets te veel... Hoe verrassend is het dan, in eigen land, bij je eigen Albert Heijn juist die producten tegen te komen, waarvan je denkt dat ze alleen maar ver weg te koop zijn. En niet alleen ik, ook buitenlanders die in Nederland wonen, zijn daar gelukkig mee. Tegelijkertijd koester ik de pareltjes van eigen bodem. Zeker in het voorjaar, wanneer de jonge bladsla, de eerste aardbeien, de verse bospeen en de asperges - het witte goud - weer fris en stralend in de groenteschappen liggen. Voor ons in ieder geval een bron van inspiratie, om mooie recepten en veel tips en weetjes te geven. Voor u een aanzet om te genieten van 'ver weg' en 'dichtbij'. Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur Op zoek naar informatie of recepten? Kijk ook eens op www.ah.nl AllerHande 5-2002 5

Allerhande | 2002 | | pagina 5