339* 'Nederland is onwaarschijn- lijk mooi, daar ben ik echt verliefd op' zeggen, alleen maar uren om je heen kijken. Dan krijg ik een brok in mijn keel.' Napret Het klinkt gek, maar op vakan- tie gaan is ook thuiskomen. Kort voordat de terugreis aan- vaard wordt, vindt Wout het welletjes: 'En ik wil echt niet gelijk weer weg als ik eenmaal thuis ben. Foto's inplakken, vi deo's monteren. De napret is fantastisch.' Merkwaardig ge- noeg heeft ook Nicoliene dat prettige gevoel van thuisko men: 'Maar ik wil dan wel bijna meteen weer weg hoor. Toen ik uit New York terug- kwam, kwam mijn moeder me ophalen. Zijn we dezelfde dag een reisje naar Griekenland gaan boeken. Mijn moeder be- taalde gelukkig.' Guus geniet van het onderweg zijn: 'Dat is een heerlijke vorm van span ning. Ik wil land voorbij zien komen.' Guus zweert dus bij Nederland, maar gevraagd naar zijn favo- riete vakantiestad zondigt hij toch tegen zijn principe: 'Nee, dat is niet Assen. Dan kies ik Rome. Maar op de Dwinge- loose heide mogen ze me be- graven als het zover is.' Wout verblijft het liefst in de buurt van Nice, bij voorkeur in een vrijstaand huis. Nicoliene kan de accommodatie niet zoveel schelen - 'Ik vind alles op zijn tijd leuk' - en hoewel ze hele- maal weg is van New York, kan ze eigenlijk geen favoriet land bedenken: 'Tja... ik denk dat ik eerst nog wat meer moet zien. Japan bijvoorbeeld. Zo'n ander land... lijkt me fantastisch.' C» ANWB: Europa is favoriet (na Nederland) Meediscussieren over dit onderwerp? ""v"i Kijk op www.ah.nl Dit voorjaar en deze zomer gaan Nederlanders 9,3 mil- joen keer in het buitenland op vakantie en 12,2 miljoen keer in eigen land. Van de buitenlandse oorden groeit Europa in populariteit: 6% van de buitenlandse vakanties wordt buiten Europa gevierd (dat was vorig jaar 8%). Opvallend is dat 'bekende' Europese vakantiebestemmin- gen inleveren, maar Frankrijk is niettemin nog steeds met afstand de meest bezochte bestemming, gevolgd door Duitsland, Spanje, Belgie, Italie en Griekenland. De populariteit van zonbestemmingen in het Middellandse - Zeegebied, zoals Spanje, Italie, Kroatie, Cyprus, Grieken land en Turkije, neemt in 2002 verder toe. De ANWB ver- wacht dat in die gebieden ruim 2,5 miljoen Nederlandse voorjaars- en zomervakanties worden doorgebracht. Vooral het aantal Nederlandse vakanties in Italie, Turkije en Kroatie groeit aanzienlijk. En door de verbreding en verbetering van het toeristische aanbod in Centraal - Europa, komen ook landen als Tsjechie, Hongarije en Polen in 2002 duidelijker op de vakantiekaart te staan. Naar verwachting zullen vakantiegangers iets vaker dan in voorgaande jaren de auto pakken; met een aandeel van zo'n 60% blijft de auto het belangrijkste vervoermiddel. Hoewel het aantal verre vliegvakanties minder zal zijn dan in 2001, zal toch nog ruim 26% voor een vliegreis naar vooral Europese bestemmingen kiezen. Ongeveer 9% gaat met de touringcar en ongeveer 3% per trein. AllerHande 5-2002 117

Allerhande | 2002 | | pagina 117