Guus: VC 6 I men sen willen steeds verder weg. Het is een vorm van CO ITI p 61111 6 Wout van Drongelen (66) 'Europa is veel bestemming kiezen is een pro- ces van wikken en wegen. Bij verre familie of vrienden op bezoek, dat doet hij niet, da's tijdverlies. Europa is voor Wout een bewuste keuze: 'Het is ge- varieerder dan bijvoorbeeld Azie. De afstanden zijn lekker kort. Nederland vind ik ook prachtig, maar daar verdiep ik me wel in als ik tachtig jaar of kreupel ben.' Bij Nicoliene kan spontaan een wereldidee opborrelen, hoewel ze al vroeg wist dat ze na school zou gaan reizen. Direct na haar middelbare schooltijd trok ze een klein jaar met de musical- groep Up with People de wereld rond: 'Ik kies het liefste een be stemming, ga naar Schiphol, en als ik geland ben zie ik verder wel. Je komt altijd wel mensen tegen die iets kunnen aanra- den.' Wout: 'Da's niks voor Nicoliene de Graaf (24): clk wist al vroeg dat ik verre reizen wilde maken mij, daar ben ik te eigenwijs voor. Als mensen zeggen: Dat moet je zien, denk ik: Oh ja, en waarom dan wel? Wat je leuk vindt is persoonlijk.' Guus leeft niet naar een vakantie toe, hij wil gewoon zichzelf blijven. Re- laxt, zodat hij met voile teugen van de vakantie kan genieten. Maar hij wil liever ook niks missen: 'Ik maak altijd een lijstje van de dingen die ik wil zien. Wat ik gezien heb, streep ik dan door.' Steeds verder Toch merkt Guus dat veel men- sen steeds verder willen en dat het alsmaar exotischer moet: 'Dat is een vorm van com- petitie. Mensen hebben het in januari al over Australie, Hono lulu en weet ik veel wat. Dan zeg ik altijd voor de grap: ik weet het nog niet, maar ik denk dat ik naar Thailand of Hooge- veen ga. Dan is het even stil.' Wout laat zich niet be'invloe- den door modegrillen, er is voor hem de komende jaren nog genoeg in Europa te bele- ven, vooral omdat hij altijd volkomen opgaat in een streek: 'Het eten is niet een hard keu- zecriterium, maar als ik ergens ben, neem ik zo veel mogelijk gerechten die ik niet ken.' Ni coliene: 'Dat is voor mij juist de besparing. Ik ga liever goed- koop snacken, zodat ik geld overhoud om nog een museum te pakken. Ik ben vegetarier, dat is lastig in een continent als Zuid-Amerika, waar grote lappen vlees standaard op het menu staan. Maar dat weer- houdt me niet om erheen te gaan en vijf weken lang elke dag rijst met gebakken eieren te eten.' Onaantrekkelijke dingen schie- ten de vakantiegangers trou- wens toch niet te binnen. Wout: 'Ik vind het wel jammer dat we de euro hebben, dat ge- worstel met buitenlands geld had ook zijn charme. Maar ach, ik geniet toch wel.' Nico liene is een thrillseeker. Nog afgezien van het feit dat ze zich vijf weken aan gebakken eieren blootstelt, is zij ook het type dat bijvoorbeeld gaat paragli- den in Zwitserland als het op haar weg komt. Guus is ook geen stilzitter, maar raften of diepzeeduiken is wat lastig in Drenthe. Hij en zijn vriendin bivakkeren vaak in het huis van vrienden in Drenthe die zelf naar Frankrijk gaan. 'Van daaruit fietsen en wandelen we veel. En als het mooi weer is, ga ik toch niet zonnen. Dan ga ik wat in de tuin rommelen.' Wout is ook ongedurig, maar af en toe vindt hij rust, boven op een bergrug in de Cevennen bijvoorbeeld: 'Niks tegen elkaar 116 AllerHande 5-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 116