Puur 0B10-L0GICA Een pot augurken krijgt niet zomaar het etiket blologlSch', daar gaat h wat aan vooraf. Het begint al voor het augurkenzaad de grond in gaat. De augurk behoort, samen met de komkommer, me- loen en pompoen, tot de familie van de komkommerachtigen of Cucurbitacea. Rauw zijn augur ken niet lekker, daarom worden ze ingelegd op (gezoete) azijn. Biologische augurken worden van begin tot eind op ver- antwoorde wijze geproduceerd. Allereerst moet de landbouw- grond waarop een augurken- boer zijn biologische augurken teelt, minimaal twee jaar vrij zijn van chemische bestrij- dingsmiddelen en kunstmest. Ook tijdens de groei van het gewas gebruikt een biologi- sche-augurkenboer geen kunst- matige bestrijdingsmiddelen en mest. Onkruid wordt met de hand of eventueel machinaal gewied en organische mest- stoffen houden de vruchtbaar- heid van de grond op peil. Van top tot teen Wanneer de augurken in gla- zen potten worden gedaan, krijgen ze ook een speciale be- handeling. Ze worden strikt apart gehouden van de 'ge- wone' augurken, die vaak in de- zelfde fabriek worden verpakt. Alle apparatuur krijgt eerst een grondige reinigingsbeurt, zodat de hele inhoud van de pot ook echt biologisch is. Ook het 'op- giet', het mengsel van water, azijn, zoetstoffen en kruiden dat meer smaak geeft aan de augurken, is op biologische wijze geproduceerd. De augur ken van AH Biologisch zijn dus van top tot teen een natuurpro- duct, dat met trots het EKO- keurmerk draagt. Bij Albert Heijn vindt u kleine en grote biologische augurken. Ci Aardappelsalade met augurk OETZUUR Meer weten over biologische producten bij Albert Heijn? Ga naar www.ah.nl/biologisch Kook 1 zakje biologische aardappelschijfjes in weinig water met zout in ca. 5 minuten beetgaar en laat ze in een vergiet uitlekken. Snijd 6 zoetzure biologische augurken in stukjes. Prak in een slakom een hardgekookt biologisch ei fijn en meng dit met VA eetlepel biologische wijnazijn, 4 eetlepels biologische olijfolie, zout en biologische peper naar smaak tot een dressing. Schep de aardappel schijfjes, de stukjes augurk en 1 zakje biolo gische waterkers erdoor. AllerHande 5-2002 107

Allerhande | 2002 | | pagina 107