4 4 4 Kleintje OWIJNADVIES Kleine flesjes wijn zijn altijd h 3 fl d Ig om in huis te hebben. Voor als een hele fles net te veel is of als de een TOOd en de ander Wl t wil. Ook 1 d 63.3.1 voor de picknick! A AH Huiswijn rood ii 1,13 I]* f22 )TCf D". WIT AH Huiswijn wit 1,13 Deze frisse witte wijn smaakt droog en zacht. Hij is lekker om zo te drinken en om aan tafel te schenken. Drink hem bijvoorbeeid bij een salade met jong- belegen kaas, bij garnalen of gekookte mosselen. Goed gekoeld, op ongeveer 9 graden, is hij op z'n best, wijncategorie 1 pizza met tonijn of kaas, pasta met een smeu'ige saus en gepocheerde zalm met asperges. wijncategorie 1 AH Huiswijn wit moelleux 1,13 Dit is de wijn voor mensen die van een fris zoetje houden. Moelleux staat voor mollig en zacht en zo komt deze fris- fruitige wijn ook over. Hij is bedoeld om zo te drinken maar bij pikante bor- relhapjes, pat£ en pittige kaas smaakt hij eveneens prima, wijncategorie 4 AH Droe Steen i€ 1,22 Deze droge, zachte wijn heeft de chenin blanc of, op z'n Afrikaans, de steen als basis. Een uitstekende bege- leider van hartige taart, kreeftensoep, I Saint Georges blanc J €1,40 De Saint Georges blanc is een aromati- sche, droge witte bordeaux die naar sappige, rijpe peren ruikt en smaakt. Deze frisse, ronde wijn doet het altijd goed: met en zonder gerecht. Probeer hem eens bij tomatensalade met moz- zarella, pasta met zeevruchten, visfilet met saus en bij gegratineerde geiten- kaas. wijncategorie 2 Deze frisffuitige, lichte rode vin de table is een echte 'borrelwijn'. Lekker om zo te drinken, met of zonder hapje. De smaak van rood zomerfruit komt duide- lijk naar voren als de wijn aan de koele kant, 15 4 16 graden, wordt geschon- ken. Een aanrader voor de picknick. wijncategorie 7 X AH Cotes du Roussillon Deze dieppaarse wijn zit boordevol fruit. De wijn is droog, fruitig, kruidig en lekker vol van smaak. Hij komt uit Roussillon, een ruige, woeste streek in het zuiden van Frankrijk. wijncategorie 7 J AH Valdepenas i€ 1,22 Valdepenas ligt ten zuiden van Madrid. Daar wordt deze soepele, droge rode wijn van twee druivensoorten gemaakt. De tempranillo zorgt voor de fruitige aroma's en de garnacha maakt'm ste- vig. Het is een 'eetwijn'. Drink hem bij pittige tapas, mixed grill, spiesen met vlees en paprika, stoofschotels met groenten en bij belegen boerenkaas. wijncategorie 7 4 AH Droe Rooi i€ 1,22 Het geurige van frambozen en andere rode zomervruchtjes is in de Droe Rooi te ontdekken. Deze wijn is helderrood, speels en soepel. Een wijn om met salades, pasta met ham en kaas of een kipfiletje te combineren. wijncategorie 7 A Saint Georges rouge €1,36 Deze rode bordeaux bestaat uit de traditionele 'bordeaux-blend' van ca bernet sauvignon en merlot. Het is een donkerrode, stevige wijn met de ty- pische bordeaux-aroma's van cassis, cerise en groene kruiden. Drink hem bij een toastje pat6, varkenshaas met champignons, pasta met verse toma- tensaus of bij een stukje belegen kaas. wijncategorie 7 Kleine flesjes wijn (0,375 liter) kunnen ook bij Vrienden van z de Goede Wijn worden besteld 5 en worden thuisbezorgd. Meer informatie op www.ah.nl AllerHande 4-2002 69

Allerhande | 2002 | | pagina 69