plekje zitten en inmiddels heeft de aanhang ook zijn vaste plek aan tafel. Niemand hoeft zich visite te voelen.' Water of wijn? 'Water en wijn. Maar meer wijn dan water. Afhankelijk van wat ik eet, drink ik rood of wit. Ik vind vooral Zuid-Afrikaanse en Australische wijnen lekker. Maar een goede Spaanse of Italiaanse gaat er ook wel in.' Ergernissen? 'Vervelende discussies aan tafel waarbij het van kwaad tot erger gaat. Aan tafel moet het gezellig blijven. Graaien over de tafel en snel eten vind ik ook irritant. Ik houd ervan om met wat mensen lekker lang te blijven hangen aan tafel.' Zelf koken of kant-en-klaar? 'Ik ben door de week meestal laat thuis, dus uitgebreid koken doe ik dan niet. Wat ik heel lek ker vind, is een grote schaal maaltijdsalade met stokbrood. Voor sla zorg ik sowieso elke dag. Ik heb het niet zo op magnetron- maaltijden. Wel heb ik laatst een Indonesische maaltijd in zo'n gevlochten mandje gegeten. Die was erg lekker. Een beetje tafel- zuur, ketjap en sambal erbij.' Vlees, vis of soja? 'Als een ei vegetarisch is, dan eet ik wel eens vegetarisch. Vlees vind ik wel lekker, als het maar niet zo'n grote lap is. Vlees moet bescheiden zijn, ik eet nooit meer dan honderd gram. Lamsfilet vind ik erg lekker. Ik vind alle vis heerlijk. Behalve stokvis, maar dat is iets van vroeger. Toen kreeg ik van mijn moeder witte kool erbij, helemaal tot moes gekookt. Ik heb wel eens een sojaburger geprobeerd, maar ik vind daar niet veel aan. Misschien omdat ik wat ouder ben?' C> AllerHande 4-2002 67

Allerhande | 2002 | | pagina 67