Olga Brinkmann (61assistent-makelaar. Tafel? 'Ik heb een hele grote eikenhouten tafel met aan de ene kant biezenmatten stoelen en aan de andere kant een lange bank waarop je lekker veel mensen kwijt kunt. Toen mijn man nog leefde, kwam hij altijd thuis lunchen. Dan namen de kinderen hun vrienden mee en hadden we een vol huis. Nu loopt mijn huis elke zondag vol. Wie komt, kan aan- schuiven.' Placemat of linnen? 'Tafeldekken doe ik alleen met feesten en partijen. Dan komt er damast op tafel met alle toeters en bel- len. Maar de rest van de week is de tafel bianco. Toen we de tafel kochten heb ik'm met twee flessen teakolie behandeld. Nu zet ik 'm een keer per jaar in de was.' Ontbijt? 'Alleen zwarte koffie. Daar kan ik uren op voort. Eten doe ik pas met de lunch. Met twee collega's maken we er echt iets van. Broodjes, sla, tomaatje, augurkje. Heel gezellig.' Kliekjes? 'Maandag eet ik wat er over is van het weekend, soms eten de buren gezellig mee. Spruitenkliek op een bruine boterham vind ik het lekkerst. Maar alles wat is gepureerd of gestampt, zoals boerenkool, vind ik lekker als kliekje.' Gasten? 'Zaterdag koop ik voor zes a zeven mensen eten in. Wie van de kinderen - ik heb er drie - en hun aanhang komt, eet 's zondags mee. Ik vind het vreselijk als ik bezoek heb en ik kan niet zeggen: 'Kom, blijf een hapje eten.' Wat er altijd in gaat, zijn gam- ba's met olie, knoflook en sambal. Heerlijk. Ik ben dol op schaal- dieren, vooral kreeft. De kinderen gaan nog altijd op hun oude 66 AllerHandc 4-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 66