®ronffhors ...museumpje acteurtje terra sie iVAiiiiv Restaurant Julien in Den Haag kan bogen op het kleinste terras van Nederland. En dan hebben we het natuurlijk niet over een klap- stoel op het trottoir tussen twee plastic schuttingen van een willekeurig biermerk. Dit is een waar terras, met stemmig uitzicht op de statige laan Het Lange Voorhout en het illustere Hotel Des Indes. Op de vlonder tussen het groen is slechts plaats voor een tafeltje, reserveren is dus aan te raden. Het kleinste huis ter wereld staat in Wales en heet 'The Quay House'. Het meet 1,82 bij 3,09 bij 2,54 meter. Voor het toilet is een apart huisje gebouwd. Museum Van Nagsael op de Botersloot in Rotterdam is het kleinste museum ter wereld. De 'expositieruimte' is een vitrine gebouwd op een schaal van 1:15. Als we 'Het Toppunt van Nederland' - gids voor records in de groot- ste, hoogste en kleinste toe- ristische attracties - mogen ge- loven, is Bronkhorst de kleinste stad van Nederland. Het plaatsje in Gelderland, niet ver van Zut- phen, telt maar 155 inwoners en bezit zoals elk zichzelf respecte- rende stad een centrale kerk, een plein en dito stadhuis. Daarbij was Bronkhorst ook nog eens de laatste plaats in Neder land die, in 1482, stads- rechten wist te verwer- ven en bezit het een van de grootste Dickenscollecties ter wereld. Verne Troyer is 81 centimeter klein. Hij speelde onder andere in de films 'Harry Potter en de steen der wijzen' en 'Austin Powers: The Spy Who Shagged Me'.

Allerhande | 2002 | | pagina 64