Gezond kiezen voor een gezond cholesterol SceC (Advertentie) U heeft het zelf in de hand Becel pro.activ '/Ad S. Een op elke drie Nederlanders heeft een hoog cholesterol gehalte in het bloed! En geen van hen kan dat voelen of merken. Gelukkig kan iedereen zelf iets doen om een hoog cholesterol te voorkomen of te verlagen: gezond eten. Ons lichaam heeft cholesterol nodig. Cholesterol is namelijk onmisbaar voor de opbouw van bepaalde lichaamscellen en de vorming van hormonen. Het lichaam komt op twee manieren aan cholesterol: het wordt in de lever gemaakt en het zit in sommige voedingsmiddelen. Wordt het cholesterol in het bloed te hoog (hoger dan 5 millimol per liter bloed), dan kan dit op de lange duur problemen geven. Daarom is het nodig het cholesterolgehalte in het bloed in de gaten te houden. Vroeger dacht men dat vooral cholesterol uit de voeding de boosdoener was. Nu weet men beter. Het cholesterolgehalte van het bloed wordt vooral verhoogd door voeding rijk aan verzadigd vet. Niet roken, veel bewegen en gezond eten helpen hart en bloedvaten gezond te houden. Wat de voeding betreft is vooral het verzadigd vet in de voeding een belangrijke factor. Het belangrijkste voedingsadvies is daarom: minder verzadigde vetten gebruiken en de hoeveelheid onverzadigde vetten verhogen. Onverzadigde vetten hebben namelijk een gunstig effect. In de praktijk betekent dit kiezen voor: magere of halfvolle melkproducten, 20 of 30+ kaas, magere vleessoorten en vlees- waren, dieetmargarine of -halvarine, dieetbak- en braadvet of olie, zo nu en dan een handje noten, twee keer per week vis (waarvan een keer vette vis). Maar ook Becel pro.activ past binnen een gezonde voeding. Becel pro.activ is een smakelijk halvarineproduct dat extra plantensterol bevat. Plantensterol komt uit plantaardige olien en heeft de bijzondere eigenschap dat het uw cholesterol gehalte verlaagt. Als u dagelijks vier tot vijf boterhammen besmeert met Becel pro.activ (dat is 20-25 gram) daalt uw (LDL) cholesterol in drie weken met gemiddeld 10%. In combinatie met gezonde, gevarieerde voeding kan het choles terolgehalte nog verder dalen. Daarnaast zijn ook niet roken en bewegen belangrijk voor een gezonde leefstijl. "Becel pro-activ werkt echt!" Bij het Becel Voedings Informatie Centrum komen regel- matig reacties binnen over het positieve effect van Becel pro.activ. Een greep uit deze reacties: "Ik wil even de loftrompet afsteken. Ik gebruik het nu al 1,5 a 2 maanden en mijn cholesterol is van 5,7 naar 5 gegaan! Maak er maar veel reclame voor!" "Ik ben heel tevreden over dit product. Sinds ik Becel pro.activ gebruik is mijn cholesterol verlaagd. Zo laag is het nog nooit geweest. Soms denk je als je zoiets hoort 'het zal wel', maar dit werkt dus echt. En dat wilde ik toch even zeggen: Voedings Informatie Centrum Meer informatie over Beeel pro.activ of over gezond eten en gezond leven krijgt u bij het Becel Voedings Informatie Centrum, tel. 0800 - 0439 (gratis) of www.becelproactiv.nl

Allerhande | 2002 | | pagina 34