CKOKEN WONEN daard. Meer ruimte! Een goot aan het werkblad waarin dage- lijkse ingredienten en keuken- gereedschap kan worden opge- borgen, is ideaal. En een op maat gemaakte snijplank op wieltjes kan over de gootsteen geschoven worden wanneer extra opbergruimte nodig is. Ruimte over tussen twee kast- jes? Een bordenrek ertussen geeft extra ruimte op het werkblad en fungeert meteen als afdruiprek. Sommige keu- kenkastjes hebben een uittrek- baar werkblad, waardoor het aanrechtblad vergroot wordt. Soms kun je handiger met de ruimte omgaan door de draairichting van deurtjes te veranderen. Kastjes die naar boven openklappen nemen minder ruimte in beslag. Ook de keukendeur die naar bin- nen opengaat, kan handiger: omhangen of vervangen door een klapdeur, schuifdeur of gordijn. Slim opbergen Een hoge, ondiepe apothekers- kast met uittreklades neemt weinig vloeroppervlakte in be slag, maar is heel handig voor het opbergen van keukenspul- len. 0 Functioned werkblad Het aanrechtblad leent zich voor creatieve opbergop- lossingen. Maak het bijvoor- beeld iets dieper dan stan- ruimte voor het opbergen van vuil servies. Een lichte of witte keuken oogt groter dan een gekleurde. Toch liever kleur? Vermijd drukke dessins, maar gebruik een kleur in verschillende tin ten. Bovenkastjes in een lich- tere kleur dan de onder- kastjes geven een ruimte- lijk effect. Pas op met een effen werkblad: dit toont snel vies, waardoor de keu ken rommeliger en kleiner liikt. Tafels Zelfs de allerkleinste keu ken kan multifunctioneel worden gebruikt. Geen plaats voor een riante keukentafel? Een uitklap- tafel of -plank aan de muur kan bijna altijd. Wie een open keuken heeft, kan overwegen de eettafel te verhogen naar 95 cm, zodat deze ook als aanrechtblad gebruikt kan worden. keukenblok op pootjes Draairichting omein Welke kleur? v ophangrekjes bovenkastjes in een lichtere kleur a combi- magnetron AllerHande 4-2002 111

Allerhande | 2002 | | pagina 111