o FAMILIERECEPT ledereen die Corri kentis gek op haar Kip in de hoed en allemaal willen ze haar E6C6pt. Corri: 'Even hup, de OV6H in, en je hebt een gerecht waarmee je gegarandeerd SUCC6S hebt!' Inmiddels zwerft het recept door heel Nederland. Wie voor het avondeten bij Corri van de Vooren (53) aanschuift, loopt grote kans Corn's Kip in de hoed voorgeschoteld te krijgen. Corri maakt er geen geheim van dat ze gek is op koken en eten, en Kip in de hoed is een van haar favoriete recepten. Het gerecht is gemakkeiijk klaar te maken. Bladerdeeg in een bakblik, kip met kerrie erbij, kersen, flink wat gember en sambal om't geheel pit te geven, en creme fraiche. Corri: 'Dan even hup, de oven in, en je hebt een gerecht waarmee je gegarandeerd succes hebt!' Gember Jaren geleden at ze het eens bij een toenmalige buurvrouw, en sindsdien is het recept door Corri vele malen doorgegeven in familie- en kennissen- kring. 'ledereen is er gek op,' aldus Corri, 'zelfs een vriend van ons, die bij hoog en laag beweerde geen gember te lusten. Ik heb de bollen dus heel fijn gesneden, en hij kon niet geloven dat hij echt gember zat te eten!' Ook de drie Noord-Brabantse zussen van Corri bakken de hartige taart nu regelmatig. Corri: 'En mijn moeder van 91 zou 'm het liefst zelf maken, maar helaas ziet ze niet meer zo goed. Ze krijgt de kip dus als ze bij mij komt eten.' Waar het gerecht oorspronkelijk vandaan komt? Corri heeft geen idee, maar mede door haar kookkunsten zwerft het recept nu door heel Neder land. Bij familie in't zuiden, noorden en oosten van het land en bij vrienden in Noord-Holland. Corri's kinderen Marjolein (26) en Robert (27) zetten de traditie in ieder geval voort, want ook zij zijn regelma tig met Kip in de hoed in de weer. Corri: 'Inmiddels hebben al heel wat studentenclubs de kip gegeten. En laatst vroeg een kennis wanneer ze eens een keer Kip in de hoed krijgt. "ledereen heeft het er altijd over, ik wil het ook wel eens proberen!" zei ze. Waarschijnlijk raak ik dit imago nooit meer kwijt.' O Doe mee! Kip in de hoed Corri' in de hoed Stuur ons uw eigen familierecept via internet. Ga naar www.ah.nl voor de spelregels. (hoofdgerecht, 4 personen) 1 pakje bladerdeeg (diepvries) 1 pot kersen zonder pit (350 g) 6 bol- letjes gember (pot) 400 g kipfilet zout peper 50 g boter of margarine 1 teentje knoflook 1 )f zakje kerriesaus Knorr) 1 theelepel sambal oelek 1 bekertje creme fraiche (200 ml) 2 eetlepels paneermeel 50 g gerasp- te belegen kaas 2 eetlepels melk !f eetlepel boter om in te vetten 1 eetlepel bloem om te bestuiven springvorm (doorsnede24cm) D Bereiden: Oven voorverwarmen op 200 °C ofgasoven- stand 4. Bladerdeegontdooien, In zeef kersen laten uitlekken. Gember fijnhakken. Kipfilet in stukken snijden en bestrooien met zout en peper. In hapjespan boter verhitten en kip rand om bruinbakken. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Kerriesauspoeder erover strooien. Gember, sambal, kersen en creme fraiche erdoorscheppen, 2 minuten laten pruttelen. H Vorm invetten. Aanrecht bestuiven met bloem, 6 plakjes bladerdeeg op elkaar leggen en uitrollen tot ronde lap van ca. 28 cm doorsnede. Vorm bekleden met deeg en met vork gaat- jes in bodem prikken. Paneermeel erop strooien en kipmeng- sel in vorm scheppen. Kaas erover strooien. B Rest van plakjes deeg op elkaar leggen en uitrollen tot ronde lap lets grater dan vorm. Op vulling leggen en rand dichtdrukken. Bovenkant bestrijken met melk. Q Hartige taart den richel onder midden van oven in ca. 30 a 40 minuten goudbruin en gaar bakken. Bereiden ca. 1 uur en 15 minuten Prijs p.p. 2,60 Bevat per een- persoonsporde 1075 kilocalorieeneiwit 33 g1 vet 71 g*koolhy- draten 77 g wijncategorie 6 Chateau La Gordonne Rose AllerHande 4-2002 103

Allerhande | 2002 | | pagina 103