Winkel Wijnhistorie M Wat is precies het verschil tussen extra vierge, traditionele en milde olijfolie? Precies 350 jaar geleden bereikten drie Hollandse schepen Kaap de Coede Hoop in Zuid-Afrika. Na maanden van ontberingen op zee konden de be- manningen van 'De Goede Hoop', 'De Dromedaris' en 'De Reijger' opgelucht ademhalen: de bestem- ming was bereikt.Jan van Riebeeck, de kapitein van de Dromedaris, plantte na aankomst een wijnrank op de Kaap: het prille begin van de Zuid-Afrikaanse wijntraditie. Nu sieren tot de verbeelding sprekende Zuid-Afrikaanse namen als Swartland, Welmoed, Montestell en Steenberg de wijnschappen van Albert Heijn. Van Riebeeck moest eens weten. NAAM: ANTHONY OTT (32) BEROEP: EICENAAR BEDRIJFSFITNESSCENTRUM 'Ik eet niet zo heel veel chips, maar als ik ze eet gaat mijn voorkeur uit naar tomatenchips. Ik vind het wel spannend om gekke combinaties uit te pro- beren. Helaas zijn de tomatenchips al weer een tijdje uit het assortiment en zoek ik mijn heil bij de smaken pickles en cheese onion. Ik zag trou- wens net dat je van een ander merk nu 00k tomatenchips met basilicum hebt. Kijken of die net zo lekker zijn als die andere tomatenchips.' 8 AllerHande 3-2002 Olijfolie extra vierge is olie van de eerste persing en heeft een pure, krachtige en fruitige smaak. Deze is wat duurder en smaakt het beste in dressings, sauzen en mari nades. Traditionele olijfolie smaakt zachter en minder uitgesproken dan olijfolie extra vierge, en is heel geschikt om in te bakken of te frituren. Ook kunt u deze olijfolie voor sauzen en dres- sings gebruiken. Bij milde olijfolie is de typische olijfo- liesmaak verwijderd, maar de goede eigenschappen van olijfolie zijn bewaard gebleven. Deze olie is heel geschikt om in te bakken.

Allerhande | 2002 | | pagina 8