Tafel? Hein: 'De robuuste houten tafel komt uit Brabant. Verder hebben we de woonkeuken eigenlijk strak ingericht. Omdat de tafel drie meter lang is, kunnen we met zijn tweeen naast elkaar onze eigen krant lezen. Heel handig. We wonen nog niet zo lang in dit huis en de woonkamer is nog niet af. Daarom zitten we meestal in de keuken.' Groepsgesprek of estafette? 'We praten over van alles en nog wat, maar ik geloof dat Walter nog het meest aan het woord is. Meestal gaat het over werk en over wat we overdag hebben meegemaakt. Met gasten is het altijd gezellig druk aan tafel en dan kletst iedereen door elkaar.' Water of wijn? 'Doordeweeks drinken we water en soms een glaasje wijn of een biertje. Het hangt van het eten af. Wit is meestal Frans, rood eerder Spaans of Italiaans.' Tafelschikking? 'Hoewel we doorgaans gaan zitten zoals het uitkomt, sluipt er toch wel een gewoonte in. Ik kijk nu meestal uit op de openslaande deuren en Walter zit er met zijn rug naar toe. Omdat ik meestal kook, zit ik ook dicht bij het fornuis.' Ergernissen? 'Ik erger mij eigenlijk nooit. Ja, soms vind ik dat Walter te langzaam eet. Maar dat mag geen naam hebben. Wat ik Hein IJzer en Walter van Dalen. Ontbijt? 'Het ontbijt schiet er doordeweeks bij in. Een kopje kof- fie halen we nog net. In het weekend halen we dat in met een eitje en wat toast. En als er iets bijzonders is, met kerst bijvoorbeeld, houden we een brunch met vrienden. 82 AllerHande 3-2002 Hein (37, rechts) is verzekeringstussenpersoon. Hij woont samen met Walter (32), die bij een bank werkt.

Allerhande | 2002 | | pagina 82