Aan de Cote d'Azur is het leven tTI O n d 31 flUiterlijk is alles, winkelen is verplicht en luieren doe je om uit te rusten van de lange nachten. Strijk neer op een van de terrasjes en geniet van een cocktail en luxe hapjes. zwoe en exotische La Cote d'Azur... Zeg het eens met een mooie, traag Franse uitspraak, laat het eens walsen langs het verhemelte. Azuur... Het water van deze kust der kusten blinkt nog altijd blauwer dan blauw en in de havens dobberen de jachten van de jetset. Filmsterren, royalty en andere vips brengen hier hun vakanties door, winkelend in de exclusieve boutiques, luierend in de zon of spelend in het casino. Van ouds- her is de Cote een winterbestem- ming, eerst van rijke Engelsen - koningin Victoria bracht zeven winters door in de heuvels achter Nice, omringd door haar lakeien, Scot's Guards en hindoebutlers - toen een oord waar de kunste- naars en Amerikanen elkaar ver- drongen in de roaring twenties. Na de oorlog was het een toe- vluchtsoord voor zowel de rijken als de hippe jongeren. De roem- ruchte film 'Et Dieu crea la femme' uit 1956 had twee hoofd- rollen: Brigitte Bardot en Saint- Tropez. Het effect was enorm. Nu, zesenveertig jaren later, is 'Saint-Trop' nog altijd jong en wild. Uiterlijk is alles, de lucht zindert van erotiek en pas bij het opkomen van de zon gaat ieder- een slapen. Strijk neer op een van de terrassen, bestel een exotische cocktail en bewonder de artiesten, de 'would-be's', het goud en het geld van deze mon- daine wereld. Beroemdheden Hotel du Cap in Cap d'Antibes Hotel du Cap in Cap d'Antibes is sinds de opening in 1870 het hotel voor beroemdheden. Fred Astaire, Robert de Niro, Henry Kissinger, Frank Sinatra, Madonna: de lijst is eindeloos. De kamers zijn er schreeuwend duur en... creditcards worden niet geaccepteerd

Allerhande | 2002 | | pagina 61