INFO I Een chef-kok leert een groepje kookliefhebbers de fijne kneepjes van het broccolitimbaaltje met gevogelte metaalachtige wind tegemoet, vermengd met de klan- ken van een viool of ingeblikt versterkergeluid. Bij de wat sjofeler haltes hurken bedelende vrouwen in de hal voor de tourniquettes, een groezelige hand ophoudend of met een mutsje met wat munten voor zich op de grand. Vaak hangt er een lamlendige peu- ter aan hun rokken. Een treurige aanblik, die in schril contrast staat met het flamboyante leven dat enkele meters hoger plaatsvindt. De meeste reizigers haasten zich er dan ook langs, zonder op of om te kijken. Koken op z'n Frans Voor vanavond staat een adres op het programma: l'Ecole Le Notre (zie kader op bladzijde 45), een begrip voor de Fransman die van lekker eten houdt. De vestiging aan de Avenue Victor Hugo nodigt de voorbijganger uit met luxueus uitgestalde bonbons, Franse kaasjes en fraaie traiteurshapjes. Achter de winkel leert een chef-kok een groepje kookliefhebbers de fijne kneepjes van het broccolitimbaaltje met ge vogelte. We spreken af voortaan eerst te eten voor- dat we een culinaire lusthof als deze betreden. Proeven mag, maar dat maakt de trek alleen maar steviger. Na afloop brengt de metro ons terug naar Montmartre, waar tussen de steile trappen naar de Sacre Coeur gelukkig veel kleine restaurantjes te vin- den zijn. Een huiselijk wortelsoepje met creme fraiche en croutons en een stoofpotje met kip leveren weer voldoende energie om de klim naar boven te voltooi- en. 'Mesdames, mesdames!' roept iemand ons toe op de Place du Tertre, naast de imposante witte basiliek. Tegen beter weten in houden we halt, terwijl een man een half verstaanbare spraakwaterval over ons uitstort en verwoed begint te knippen in een klein stukje papier. 'Sans obligations' horen we nog en 'tres belle' en 'Hollande? Ah oui, Amsterdam, Ajax, ole. My brot her lives in Amsterdam.' Dankzij de euro blijft de financiele schade gelukkig beperkt, want nu weten we wat hij hebben wil en verzetten we ons manhaftig. Even later wandelen we verder, ieder een matig gelij- kend silhouet in de hand. Het uitzicht over verlicht Parijs maakt de beledigend wijkende kin en de haak- neus in een klap weer goed. De vele gezichten van Parijs De volgende dag voert de ligne 4, richting Porte d'Orleans, ons langs een aantal verschillende steden. Althans, zo lijkt het wel. Elke keer wacht ons boven aan de trappen van de metrohalte weer een andere atmosfeer. Het keukengereiparadijs Dehillerin (zie I i 5 KOOKBOEKWINKELTJE LIBRAIRIE GOURMANDE 4, RUE DANTE 75005 FARMS 01 43 54 37 >7 METRO ST-MICHEL WWW.LIBRAIRIE GOURMANDE.FR OPENINGSTMDEN MA-ZO 10U.-19U. Genevieve Baudon is sinds lectie te snuffelen, die zestien jaar de eigenaresse bestaat uit zo'n 15.000 ver- van dit bijzondere boekwin- schillende kookboeken. Je keltje. Van over de hele hoeft geen professional te wereld komen cbef-koks zijn om hier te slagen, want naar Parijs om in haar col- ze heeft hier net zo goed 44 AllerHande 3-2002 kookboeken voor beginners met 'recettes faciles'. Als je op zoek bent naar een spe- ciaal boek kun je de hulp van Genevieve inroepen. Overigens koopt zij ook tweedehands kookboeken in. Mocht u thuis kookboe ken hebben waar u niks mee doet, dan kunt u de titels op een lijst zetten en die naar haar opsturen. De lijst wordt kritisch beoordeeld, voordat ze bepaalt welke boeken in de winkel komen te liggen.

Allerhande | 2002 | | pagina 44