vers hartig Verrassingsboterhammetjes Verfijnde kaasbuideltjes Delicatesses de France Gebraden fricandeau Pate op z'n best Brie en camembert Creme d'Or pistache is zachte roomkaas met stukjes pistachenoten. Vooral kinderen vinden dit een heerlijk kaasje. Probeer'm eens zo: smeer de kaas dik op vers (wit of bruin) brood en leg er kleine stukjes ana nas op. Versier het brood verder met kro- kante muesli. Verras uw tafelgenoten metdeze kleine, fijne kaasbuideltjes, die u nog even afbakt in de oven. Verkrijgbaar bij de kaasbediening in drie smaken: blauwe kaas, geitenkaas en pikant. Carneer de bordjes bijvoorbeeld met waterkers en in reepjes gesneden, gewelde abrikozen. In een verpakking Delicatesses de France zitten drie soorten Franse vleeswaren. Jambon de Pays (rauwe ham), Franse sala mi en Bridu, een iets grovere Franse sala- misoort. Heerlijk om ze op z'n Frans te presenteren: met augurkjes, radijsjes, stok- brood, (zee)zout, mosterd en roomboter. Fricandeau, een van de malste delen van het varken, wordt in z'n geheel gebraden en in dunne plakken gesneden. Heerlijk op knapperig wit stokbrood of versgerooster- de toast. Een kleine salade erbij van plakjes (roma)tomaten, basilicum, plakjes zwarte olijf en olijfolie maakt het nog lekkerder. Erzijn talloze soorten pate. Ze smaken op hun best als u ze voor het serveren aansnijdt en serveert op granenbrood, zoals Pain de Bastille of Pain de Boulogne. Rooster het brood knapperig. Beboter het brood, beleg met blaadjes veldsla of waterkers en leg er een vierkantje pat6 op. Ze mogen niet ontbreken op de ontbijtta- fel. Beleg bijvoorbeeld een croissant met Bretonse ham en plakjes brie en laat de kaas even smelten onder de grill. Of maak een frisse saladecocktail van exotisch vers fruit (bakje, AH) met roodlof, blokjes brie en honing-mosterddressing (AH). 30 AllerHande 3-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 30