van croissants tot cracker Zalm-gembersandwiches Pain de Madeleine is een goede basis voor een luxe sandwich. Vermeng 30 g bocer met wat gemberpoeder en 2 fijngesneden gemberbolletjes. Besmeer hiermee 6 snee- tjes Pain de Madeleine. Beleg met rocketsla en een plak gerookte zalm. Peper erboven malen en garneren met waaiertjes limoen. Pains au chocolat Warme croissants Bruin stokbrood met geitenkaas Knapperig zoet met zout Knapperige petit pains Met een blikje Petits pains au chocolat (Danerolles) bakt u zelf in een handomdraai 6 verse, echt Franse chocoladebroodjes. Extra lekker: bestrooi het deeg voor u het oprolt met licht geroosterde, fijngehakte hazelnoten. Walnoten of pecannoten zijn ook heerlijk. Brosse, Franse croissants mogen niet ont- breken bij het paasontbijt. Leg verse crois sants (AFI) 1 a 2 minuten in een voorver- warmde oven (200 °C) en serveerze in een mandje bekleed met een mooi servet. Erg lekker met licht gezouten boter en aardbei- en- of frambozenjam. Voorgebakken Boulogne-stokbrood is heer lijk met geitenkaas. Snijd het stokbrood na het afbakken in plakjes en beleg ze met plak- jes verse geitenkaas (Ch£vre de Bellay of Chavrine). Bedruppel met watvloeibare honing en bestrooi met geroosterde pijn- boompitten en (verse) Provenpaalse kruiden Matzes van Hollandia zijn luchtig en kro- kant. Heerlijk om ze dubbeldik te beleggen. Probeer eens verse roomkaas in combina- tie met lemon curd (Chivers). Of sinaasap- pelmarmelade met whisky (Chivers) met geschaafde flinters overjarige Goudse kaas en tuinkers. V Om zelf af te bakken: petit pains, wit of bruin. Besmeer ze met mayonaise en beleg ze met dunne plakjes radijs en plakjes hardgekookt ei. Garneren met bijvoorbeeld toefjes tuinkers, roze garnalen of gerookte zalmsmppers. 26 AllerHande 3-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 26